Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Демократична держава неможлива без участі громадянського суспільства у формуванні та реалізації державної політики, – Олександр Ярема

16 Вересня 2020 • 10:28

Кіл-сть переглядів: 172

15 вересня 2020 р., у Міжнародний день демократії, відбулося онлайн-обговорення «Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд»: нові інструменти для громадської участі», організоване Секретаріатом Кабінету Міністрів спільно з Офісом Ради Європи в Україні. Захід відбувся в рамках підготовки нового плану дій з впровадження Ініціативи в контексті 16-ї Цілі сталого розвитку.

 

Вітаючи учасників обговорення, Державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема зазначив, що без участі громадян у формуванні, реалізації та моніторингу впровадження політики неможливо побудувати демократію. «Налагодити взаємодію громадянського суспільства та органів державної влади, як і побудувати демократію, не можна раз і назавжди. Це щоденна робота, що потребує навчання відповідним навичкам як з боку органів державної влади, так і з боку громадськості. Кожен орган влади має розуміти необхідність взаємодії з громадянським суспільством та бути готовим до цієї взаємодії».

 

Заступник Голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко наголосила, що демократична держава неможлива без сильного громадянського суспільства, яке є незалежним, професійним, готовим взяти на себе відповідальність разом з органами державної влади формувати та реалізовувати політику через механізми громадської участі. «Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд» надає можливість створити ефективні механізми громадської участі, які стануть не лише частиною врядування, а частиною громадянської культури».

 

Участь в обговоренні взяли представники інститутів громадянського суспільства, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

 

Обговорення проходило за технологією CivicLab, розробленою експертами Ради Європи в рамках проекту «Сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень в Україні». Учасники, розподілившись на 6 груп, визначили проблемні питання щодо громадської участі, причини їх виникнення та запропонували можливі шляхи їх вирішення. При цьому кожна група провела оцінку напрацьованих ідей на реалістичність впровадження.

Версія для друку