Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Тарас Висоцький та Володимир Федоренко відвідали підприємства з виробництва органічної продукції у Баранівському районі

18 Вересня 2020 • 18:03

Кіл-сть переглядів: 492

У рамках робочої поїздки до Житомирської області заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький ознайомився з виробництвом органічної продукції.

 

Так, разом із першим заступником голови Житомирської ОДА Володимиром Федоренком відвідали підприємства Баранівського району, продукція яких відома далеко за межами України, – ПП «Галекс-Агро»  (нова молочно-товарна ферма у с.Рогачів Баранівського району) та ТОВ «Органік Мілк» (м.Баранівка).

 

ПП «ГАЛЕКС-АГРО» складається з 4-х компліментарних підприємств, які функціонують у сфері органічного рослинництва/тваринництва та здійснює свою діяльність в рамках продуктового ланцюжка від вирощування кормів, утримання поголів’я м’ясо-молочного стада до переробки сировини та виробництва і просування на ринку готової органічної продукції високої якості.

 

Керівник «ГАЛЕКС-АГРО» Олександр Ющенко розповів, що підприємства сертифіковані згідно Постанови Ради ЄС №834/2007 та №889/2008 та відповідає стандартам Bio Suisse (Швейцарія).

 

Спеціалізація рослинництва: зернобобові та кормові культури. Основні вирощувані культури: пшениця, полба (спельта), жито, ячмінь, овес, боби, вика, гречка, просо, соя, кукурудза на зерно, кукурудза на силос, однорічні та багаторічні трави на сіно та сінаж, сидеральні трави.

 

На сьогоднішний день господарство вирощує продукцію на площі 9616,4 га, сертифіковане як органічне землеробство.

 

Спеціалізація тваринництва: розведення ВРХ м’ясо-молочної породи Симентал (поголів’я становить 3200 гол., з яких дійних корів – 1700 гол.) та свинарство – розведення породи Мангалиця (поголів’я – 2500 гол.).

 

ТОВ «Органік Мілк» входить до складу ПП «ГАЛЕКС-АГРО». Основним напрямком діяльності підприємства є виробництво органічної сертифікованої молочної продукції та розвиток ринку органіки в Україні. Підприємство має зареєстровану торгову марку ТМ «О».

 

Керівник підприємства Олена Стретович розповіла, що компанія стала першою на вітчизняному ринку органічної молочної продукції, яка здійснює свою діяльність у рамках продуктового ланцюжка від виробництва сировини до просування на ринку продукції глибокої переробки.

 

Сучасний комплексний завод із переробки екологічно чистого молока власного виробництва має потужність 30 т/добу. Висока якість молочної продукції забезпечується за рахунок того, що на фермах встановлено сучасне європейське обладнання для безконтактного доїння, мінімізовано людський фактор та відсутній контакт молока з повітрям.

 

Завод складається з декількох приміщень, в яких є все, що необхідно для переробки молока та виробництва молочної продукції: приймальне відділення, цех виробництва кисломолочної продукції, виробництва твердих та м’яких сирів, склад готової продукції та тари, термостатні камери.

«Це вітчизняне підприємство, яке ввібрало європейський досвід, екоощадливу культуру виробництва та новітні технології», – зазначив Володимир Федоренко.

Після ознайомлення з діяльністю заводу заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький провів нараду з питань державної підтримки та розвитку агропромислового комплексу Житомирської області.

 

Під час наради представники агропідприємств Житомирщини мали змогу дізнатися про державну підтримку галузі, діючі програми та шляхи вирішення проблемних питань.

 

Тарас Висоцький поінформував, що 17 вересня на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики було презентовано пропозиції Мінекономіки щодо державної підтримки аграрної галузі на 2021-2023 рр. Стратегія Міністерства передбачає доповнення підтримки новими програмами та розширення напрямів за діючими програмами.

 

Зокрема, планується 7 основних програм підтримки:

 

  • Фінансова підтримка заходів в АПК (кредити, страхування)
  • Підтримка виробництва нішевих культур (продовольча безпека)
  • Підтримка фермерства
  • Підтримка садівництва, виноградарства, хмелярства
  • Картоплярство
  • Підтримка тваринництва
  • Часткова компенсація вартості СГ техніки.

 

Так, державна підтримка доповнюється програмами з розвитку промислового картоплярства, підтримкою виробництва нішевих культур. Також на вимогу сьогодення, за програмою здешевлення кредитів аграріям пропонується нові напрями – страхування агропродукції та компенсація за купівлю земель с/г призначення. Підтримка фермерів доповнюється напрямом з органічного виробництва, також розширюється підтримка розвитку тваринництва.

 

Нагадаємо, що сьогодні заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький та перший заступник голови Житомирської ОДА Володимир Федоренко відвідали ТОВ «БЕТЕК».

 

Версія для друку