«16 днів проти насильства»: на Житомирщині розпочато обласний етап Всеукраїнської акції
25 Листопада 2020 • 17:07
Кіл-сть переглядів: 209
Сьогодні у Житомирській ОДА традиційно пресконференцією розпочався обласний етап Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».
У період з 25 листопада по 10 грудня щорічно тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують свої зусилля заради об’єднуючої мети – збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства, про заходи безпеки та боротьби з таким негативним явищем, як домашнє насильство.
Головною метою акції є:
привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства;
формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.
Ключові дати акції:
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
5 грудня – Міжнародний день волонтера
6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією
10 грудня – Міжнародний день прав людини
Довідково. За 9 місяців 2020 року на Житомирщині надійшло 10 690 звернень від постраждалих від домашнього насильства, з яких 9 961 – від жінок, 729 – від чоловіків, 29 – від дітей.
В області створено та функціонує 16 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства.
Мобільні бригади створені у Народицькому, Ємільчинському, Радомишльському, Андрушівському, Новоград-Волинському районах та в Баранівській, Хорошівській, Новоборівській, Любарській, Попільнянській, Олевській, Глибочицькій, Брусилівській, Тетерівській, Гришковецькій та Станишівській ОТГ.
У вересні поточного року, вперше за весь час незалежності України, справу щодо вчинення домашнього насильства виграла в Європейському суді з прав людини українка Ірина Левчук.
Мати чотирьох дітей, боролася за те, щоб виселити зі спільної квартири колишнього чоловіка-агресора та забезпечити право своїх дітей на дитинство без постійних конфліктів і погроз. Однак українські суди, у тому числі апеляційної і касаційної інстанції стали на бік кривдника та вирішили, що його право на житло важливіше за право дітей на життя без насильства. Тому українка звернулася до Європейського суду з прав людини у Страсбург.
Рішення у справі Ірини Левчук допоможе тисячам українських жінок, що зазнають щоденного насильства, не замочувати проблему, а шукати захисту, відстоювати свої права й досягати справедливості.
Саме це рішення дасть можливість національному суду вийти на новий рівень сприйняття суддями проблеми домашнього насильства.