Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Всесвітній день охорони праці в Україні — що необхідно знати працівнику

28 Квітня 2021 • 17:06

Кіл-сть переглядів: 513

28 квітня у Всесвітній день охорони праці в Україні відзначається День охорони праці, девіз якого у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоров’я».

 

Управління Держпраці у Житомирській області надає актуальну інформацію стосовно того, що необхідно знати працівнику.

 

Питання охорони праці в Україні регулюються Кодексом законів про працю, Законом України «Про охорону праці», галузевими та міжгалузевими нормативними актами про охорону праці (положеннями, нормами, інструкціями та інше).

 

Забезпечення безпечних та нешкідливих умов праці на підприємстві покладається на його власника та його обов’язок – забезпечити виконання на своєму підприємстві всіх норм та правил із охорони праці.

 

Слід зазначити, що на працівника покладено не менше відповідальності за захист свого здоров’я під час виконання трудових обов’язків на підприємстві.

 

Згідно зі ст. 14 Закону України «Про охорону праці» працівник зобов’язаний:

 

дбати про особисту безпеку та здоров’я, а також про безпеку та здоров’я оточуючих людей у процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства;

 

знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту;

 

проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.

 

Працівник несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.

 

Вступний інструктаж з охорони праці проводять для всіх співробітників (безпечні методи роботи, навички надання першої медичної допомоги, робота з виробничим обладнанням).

 

Повторний інструктаж – перевірка знань з охорони праці проходить раз на три місяці – на роботах підвищеної небезпеки; раз на 6 місяців – для решти.

 

З метою зменшення рівня травматизму на виробництві, підвищення рівня державного управління охороною праці, удосконалення системи державного нагляду і громадського контролю за додержанням вимог законодавства з охорони праці, в області розроблено обласну програму поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2019-2023 роки.

 

Важливо! Загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання  підлягають  лише легально працевлаштовані працівники.

 

Довідково. День охорони праці встановлений в Україні за Указом Президента України «Про День охорони праці» від 18 серпня 2006 р. № 685/2006. Відзначається щорічно 28 квітня – у Всесвітній день охорони праці. Мета заходів, що проводяться цього дня:

 

привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці;

 

запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням;

 

вшанування пам’яті осіб, які загинули на виробництві.

 

За рекомендацією Міжнародної організації праці, Всесвітній день охорони праці і здоров’я на робочому місці 2021 року присвячений стратегіям по зміцненню національних систем безпеки і гігієни праці для підвищення стійкості до криз зараз і у майбутньому, спираючись на отримані уроки та досвід зі сфери праці.

 

Нагадаємо, що 23 квітня відбулась онлайн-конференція до Всесвітнього дня безпеки та здоров’я на роботі – 2021.

Версія для друку