Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

День пам’яті жертв політичних репресій. Вшануймо пам’ять

16 Травня 2021 • 11:44

Кіл-сть переглядів: 148

В історії нашого народу чимало сумних сторінок. Та чи не найтрагічнішими були ті, які пов’язані з репресивною політикою радянського тоталітаризму. Пам’ять назавжди закарбувала людські трагедії 1930-х  років, коли за одне лише необережне слово можна було заплатити життям. Щороку у третю неділю травня Україна відзначає День пам’яті жертв політичних репресій.

 

16 травня задля вшанування пам’яті жертв політичних репресій та в умовах дотримання карантину через пандемію в усіх регіонах України проходять заходи в режимі онлайн.

 

Корисні ресурси для онлайн перегляду інформації:

 

http://www.territoryterror.org.ua/ – сайт Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору».

 

www.reabit.org.ua – головна редакційна колегія науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією».

 

http://memorial.kiev.ua – Українське добровільне культурно-просвітницьке правозахисне благодійне товариство «Меморіал» імені Василя Стуса.

 

http://ua.bykivnya.org – Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили».

 

Довідково. Великий терор – це масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937-1938 роках за ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

 

За оцінками істориків, за період Великого терору на території УРСР було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в’язниць та таборів (інші заходи покарання охоплювали менше 1 %, звільнено було тільки 0,3 %).

 

У Житомирській окрузі в 1937-1938 роках були розстріляні не менше 15 тисяч жителів і таємно поховані на старому єврейському кладовищі та на території нині діючого тубдиспансеру. На підставі даних із протоколів засідань Київської «трійки» УНКВС, Московської «двійки» і актів про приведення цих рішень до виконання у Житомирі та Бердичеві тільки за період з 5 серпня по 31 грудня 1938 року розстріляно не менше 901 людей.

 

#ВшануймоПам’ять

#ЗалишайсяВдома

Версія для друку