Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Ми повинні берегти здоров’я жінок заради майбутнього нашої країни, – Віктор Градівський

28 Травня 2021 • 14:55

Кіл-сть переглядів: 195

Сьогодні, 28 травня, відбулося онлайн-засідання «круглого столу» до Міжнародного дня здоров’я жінок.

 

Участь у засіданні взяли заступник голови Житомирської ОДА Віктор Градівський та представниця Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю в Житомирській ОДА Неля Ковалюк.

 

«Круглий стіл» присвячений питанням дотримання прав жінок з інвалідністю у Житомирській області.

 

Засідання проведено за підтримки проєкту «Різноманіття. Рівність. Єдність» Національної Асамблеї людей з інвалідністю України та Житомирської громадської організації людей з інвалідністю «Молодь. Жінка. Сім’я».

 

«Цей день повинен нагадувати нам, що здоров’я жінки має величезне значення для майбутнього будь-якої нації. Ви робите величезний внесок у розвиток області та цілої країни. В той же час поєднуєте професійні навички зі здатністю бути турботливими дружинами й люблячими мамами. Всім бажаю міцного здоров’я та добробуту», – сказав Віктор Градівський.

 

Мета проєкту: сприяння єдності жіночих організацій та організацій жінок з інвалідністю у відстоюванні прав жінок та дівчат з інвалідністю, подоланні стереотипів та впровадження питань інвалідності в політику гендерної рівності.

 

«Поліпшення здоров’я жінок центральне завдання глобальної програми охорони здоров’я та прав людини. Адже жінка відіграє вирішальну роль у підтримці соціального, фізичного та економічного добробуту своєї сім’ї. Упевнена, що ми будемо працювати у цьому напрямку з Житомирською облдержадміністрацією», – доповнила Неля Ковалюк.

 

Довідково. Україна здійснила певні позитивні кроки щодо законодавчих змін, запровадження стратегій програм із гендерної рівності на національному та місцевому рівнях.

 

Конституція України та законодавчо-нормативні акти гарантують рівність чоловіків та жінок: Закон України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», Закон України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» тощо.

 

Досягнення гендерної рівності в українській спільноті – це важливий вектор демократичного розвитку України. Рівноправна участь жінок та чоловіків у прийнятті рішень грає надважливу роль у реформі місцевого самоврядування та територіальної організації влади, а також процесу децентралізації.

 

Версія для друку