Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Зниження ставки ПДВ для сільгоспвиробників є одним із інструментів їх підтримки, – Віктор Градівський

31 Травня 2021 • 16:55

Кіл-сть переглядів: 176

Сьогодні, 31 травня, заступник голови Житомирської ОДА Віктор Градівський долучився в режимі онлайн-конференції до засідання робочої групи з оперативного вирішення питань, пов’язаних з оподаткуванням в аграрному секторі, участь у якому взяли керівництво Мінекономіки, Мінагрополітики, Мінфіну, ДПС, а також представники профільних аграрних асоціацій та громадських об’єднань.

 

Під час наради обговорено законодавчі ініціативи щодо проєктів Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» та Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва спирту, етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» щодо декларування зберігання пального».

 

Також розглянуто можливість зменшення податкового навантаження з ПДВ на сільгоспвиробників, зокрема у сфері виноградарства, оскільки зазначена галузь не врахована у Законі України №1115-ХІ «Про внесення змін до Податкового  кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій постачання окремих видів сільськогосподарської продукції».

 

Особливість галузі виноградарства полягає у сезонності виробництва та реалізації продукції. Враховуючи триваючі зміни клімату в різних регіонах планети, прогнозувати погодні умови стає все важче, тому виробники часто потерпають від несприятливого впливу природних явищ. 

«Зниження ставки ПДВ для сільгоспвиробників, зокрема у сфері виноградарства є одним із інструментів підтримки виробників. Подальша підтримка цього законопроєкту та його реалізація знизить податкове навантаження на виробників даної продукції, що в свою чергу дозволить зменшити вартість сировини для переробників такої продукції. Це сприятиме підвищенню конкурентоспроможності української продукції виноградарства та ліквідації схем ухилення від оподаткування», – зазначив Віктор Градівський.

Також у рамках онлайн-засідання ініційовано питання щодо необхідності розроблення інструменту фінансування системи з активних впливів на гідрометеорологічні процеси за рахунок податків сільгоспвиробників, оскільки платоспроможність підприємств аграрного сектору напряму залежить від збереженості та обсягу врожаю.

 

За результатами онлайн-засідання окреслено формат подальшої взаємодії задля вирішення піднятих питань.

 

Версія для друку