Наталія Остапченко провела чергове засідання госпітальної ради
11 Листопада 2021 • 17:00
Кіл-сть переглядів: 239
Сьогодні, 11 листопада, відбулося чергове засідання госпітальної ради при Житомирській облдержадміністрації під головуванням першої заступниці голови ОДА Наталії Остапченко та за участі народного депутата України Сергія Кузьміних, т.в.о. директорки Департаменту охорони здоров’я ОДА Світлани Мошківської та представників медичної галузі Житомирщини.
Учасники заходу обговорили план розвитку закладів охорони здоров’я Житомирського госпітального округу та перспективи укладання угод з НСЗУ на 2022 рік.
«Серед пріоритетів державної політики на 2022 рік є забезпечення гідного рівня оплати праці медичним працівникам», – зазначила Наталія Остапченко.
Вона зауважила, що відповідно до Указу Президента України від 18.06.2021 № 261/2021 передбачено оплату праці у державних та комунальних закладах охорони здоров’я у розмірі, не нижчому, ніж встановлено Кабінетом Міністрів України: для лікарів – не менше ніж 20 000 гривень на місяць, для середнього медичного персоналу – не менше ніж 13 500 гривень на місяць. При цьому зазначені розміри мають бути враховані під час розрахунку тарифів за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення на 2022 рік, укладення договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, колективних договорів та угод у сфері охорони здоров’я, а також фінансування утримання закладів охорони здоров’я.
«Зараз перед керівниками закладів охорони здоров’я стоїть завдання опрацювати питання щодо удосконалення підходів із визначення умов оплати праці медичних працівників, зокрема щодо забезпечення розрахунку справедливого співвідношення між заробітними платами медичного персоналу та керівного складу закладів охорони здоров’я», – сказала Світлана Мошківська.
Нагадаємо, що головними завданнями госпітальної ради є розроблення пропозицій та рекомендацій щодо реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я Житомирської області, визначення та вирішення актуальних проблемних питань, координація дій з організації надання медичної допомоги жителям на регіональному рівні в умовах єдиного медичного простору.