Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Віктор Градівський долучився до «круглого столу» щодо інновацій у соціальному забезпеченні та захисті ветеранів війни та прирівняних до них осіб

09 Грудня 2021 • 17:16

Кіл-сть переглядів: 287

Сьогодні, 09 грудня, заступник голови Житомирської ОДА Віктор Градівський взяв участь у «круглому столі» на тему «Розвиток та впровадження інновацій у соціальне забезпечення та захист ветеранів війни та прирівняних до них осіб». Захід організований Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів та відбувся на базі Чернігівської обласної державної адміністрації.

 

Під час «круглого столу» учасники обговорили питання соціального захисту ветеранів, членів їхніх сімей та родин полеглих воїнів, медичної та психологічної реабілітації, реінтеграції захисників та переходу з військового до цивільного життя, підвищення професійного та освітнього рівня, належне вшанування пам’яті загиблих Героїв.

 

Віктор Градівський зазначив, що однією з найважливіших проблем ветеранів, які повернулися з війни, та членів їх сімей є адаптація до мирного життя, що можливо за умови їх професійної зайнятості та соціального захисту.

«В сучасних умовах ринку праці та тривалого періоду перебування ветеранів у районі ООС вкрай необхідно допомагати їм реалізувати себе у цивільному житті», — зазначив Віктор Градівський.

Також він розповів про те, що станом на 09 грудня в області нараховується майже 38 тис. ветеранів, у тому числі 18,1 тис. — учасники АТО/ООС. З 2015 року на Житомирщині професійною адаптацією було охоплено 2 тис. таких осіб. В межах обсягу коштів з державного бюджету на підвищення професійного рівня ветеранів, було укладено 169 договорів на навчання з освітніми закладами Житомирщини. Однією із найпопулярніших освітніх послуг в регіоні стали курси водіїв автотранспортних засобів.

 

Також позитивний інноваційний досвід у регіоні спостерігається у проєкті «Норвегія—Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему», у якому ветерани війни мали змогу брати участь.

 

Крім того, в рамках обласної Програми соціальної підтримки учасників АТО/ООС, родин загиблих, померлих, зниклих безвісти учасників АТО/ООС та Героїв Небесної Сотні у 2021 році 30 учасників АТО/ООС із 7 територіальних громад регіону розпочали навчання на базі Державного університету «Житомирська політехніка» за спеціальністю «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».

 

На 2022 рік заплановано навчання 75 учасників АТО/ООС та членів їх сімей.

 

Крім того, Віктор Градівський наголосив, що результатом реалізації Програми в області є відкриття власних справ учасниками АТО/ООС та членами їх сімей у різних сферах економічної діяльності, які є конкурентноздатними на ринку не тільки Житомирщини.

 

Нагадаємо, що Віктор Градівський провів онлайн-нараду із заступниками голів райдержадміністрацій, керівниками структурних підрозділів соціального захисту населення та їх віддалених відділів.

 

 

Версія для друку