Житомирщина у 2021 році втретє покращила позиції за результатами моніторингу соціально-економічного розвитку регіонів
17 Грудня 2021 • 17:30
Кіл-сть переглядів: 238
За підсумками січня-вересня 2021 року Житомирщина піднялася на дві позиції у моніторингу соціально-економічного розвитку регіонів. Про це свідчать дані Міністерства розвитку громад та територій України.
Слід відзначити, що позитивна динаміка Житомирської області у моніторингу соціального-економічного розвитку регіонів у 2021 році, в порівнянні з аналогічними періодами минулого року, спостерігається у кожному з кварталів. Так, у січні-березні 2021 року Житомирщина покращила свої позиції на 8 пунктів, посівши 5 місце. У січні-червні 2021 року – на 2 пункти (8 місце) та у січні-вересні 2021 року, відповідно, позиції області покращилися на дві сходинки – з 14 до 12 місця.
За затвердженою Кабінетом Міністрів України методикою, динаміка розвитку областей визначається за результатами кварталу у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Це дозволяє найбільш коректно враховувати усі сезонні фактори та періоди реалізації проєктів та програм. Місце, яке посяде область за підсумками січня-грудня 2021 року, буде визначено у березні 2022 року.
«Важливо відзначити, що найкращу динаміку Житомирщина продемонструвала у розвитку інфраструктури та економіки. Це одночасно результат роботи бізнесу та підприємців, що працюють на Житомирщині, а також реалізації державних програм, зокрема програми Президента «Велике будівництво». За останні два роки держава спрямувала на розвиток інфраструктури Житомирщини близько 3 млрд грн», – відзначив голова Житомирської обласної державної адміністрації Віталій Бунечко.
Зокрема за підсумками січня-вересня цього року (у порівнянні з аналогічним періодом минулого року) область піднялася у рейтингу за наступними показниками:
- «Індекс промислової продукції» на 20 позицій;
- «Індекс будівельної продукції» на 10 позицій;
- «Обсяг капітальних інвестицій (крім інвестицій з державного бюджету)» на 4 позиції;
та напрямами:
- «Розвиток інфраструктури» на 11 позицій;
- «Економічна ефективність» на 4 позиції;
- «Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця» на 3 позиції.
«На жаль є показники, які ще стримують позитивну динаміку області. Наприклад, у січні-вересні 2021 р. найсуттєвішим із них стали темпи скорочення податкового боргу економічно активних підприємств області. Впевнений, що за підсумками року бізнес та Головне управління ДПС у Житомирській області врегулюють більшість проблемних питань і це дозволить нам побачити об’єктивну картину ефективності роботи області протягом 2021 року», – резюмував голова облдержадміністрації.