Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Вакцинація проти COVID-19 в рази зменшує вірогідність госпіталізації, – Наталія Остапченко під час брифінгу. ВІДЕО

10 Січня 2022 • 12:18

Кіл-сть переглядів: 165

На цьому сьогодні, 10 січня, наголосила перша заступниця голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко під час щотижневого онлайн-брифінгу щодо епідемічної ситуації в області та вакцинації від COVID-19.

 

Також вона повідомила, що протягом минулої доби в області виявили 43 інфіковані та 1 людина померла від ускладнень, викликаних коронавірусом. Усього за період пандемії встановлено 3284 летальні випадки від COVID-19.

 

«Загалом у стаціонарах сьогодні лікуються 339 хворих на коронавірус та 47 осіб       госпіталізовано з підозрою на COVID-19. Кисневу підтримку отримують 247 людей. Під апаратами ШВЛ – 19 хворих. В області пацієнтам з COVID-19 надають допомогу 24 лікарні», – розповіла Наталія Остапченко.

 

Перша заступниця голови Житомирської ОДА зауважила, що вакцинація є найефективнішим методом боротьби з пандемією, поінформувала про можливість введення додаткової та бустерної доз вакцини проти коронавірусу та відмінності між ними.

 

Так, додаткова доза вакцини вводиться людям, у яких міг не виробитися достатній рівень імунітету. Додаткову дозу вводять через 1-3 місяці після останнього щеплення тою ж самою вакциною, якою робили попередню вакцинацію. Дія сертифікату не подовжується.

 

Натомість бустерне щеплення можуть отримати усі охочі, хто прагне посилити власний імунітет проти ковідної хвороби, але не раніше ніж через 6-9 місяців після отримання повного курсу щеплення.

 

Передусім, перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина до цього. Також змінено схеми використання різних вакцин для основного курсу щеплень від COVID-19, згідно з якими вакцину CoronaVac тепер можна поєднувати з вакцинами як AstraZeneca та Moderna й Pfizer.

 

Рахуючи від дати отримання бустерної дози, новий COVID-сертифікат діятиме 270 діб. Отримати його можна буде в Дії: достатньо повторити запит на генерацію сертифікату наприкінці січня 2022 року. До того часу сертифікат за попередню повну вакцинацію є чинним.

 

 Дивіться детальніше у ВІДЕО нижче.

 

Версія для друку