Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

У Житомирі відзначать 115-у річницю з дня народження Сергія Корольова. ПЛАН

10 Січня 2022 • 16:40

Кіл-сть переглядів: 741

12 січня в обласному центрі відбудуться урочисті заходи з нагоди 115-ї річниці з дня народження нашого славетного земляка – видатного вченого і конструктора у галузі ракетобудування й космонавтики, головного конструктора перших ракет-носіїв, штучних супутників Землі, пілотованих космічних кораблів, основоположника практичної космонавтики Сергія Павловича Корольова.

 

Планом передбачено проведення у Житомирі таких заходів:

 

10:00 — урочисте покладання квітів до пам’ятника С.П. Корольову (майдан імені С.П. Корольова, 1);

 

10:30 — покладання квітів до бюсту С.П. Корольова (вул. Дмитрівська, 2, Національний музей космонавтики ім. С.П. Корольова);

 

10:45 — урочистості в експозиції «Космос» Національного музею космонавтики ім. С.П. Корольова;

 

11:30 — презентація результатів діяльності інноваційно-космічного кластеру «Полісся» (Поліський національний університет).

 

Нагадаємо, що з 23 грудня у Житомирській області діють обмеження «жовтого» рівня епідемічної небезпеки, тому просимо бажаючих взяти участь у заходах дотримуватися соціальної дистанції та використовувати захисні маски.

 

Крім того, в рамках відзначення 115-річчя з дня народження Сергія Корольова 11 січня у Державному архіві Житомирської області відкриється виставка архівних документів «115 років від дня народження Сергія Павловича Корольова».  

 

Довідково. Сергій Павлович Корольов народився 12 сiчня 1907 року в м. Житомирi в родинi вчителiв. З десятилiтнього вiку виховувався вiтчимом, iнженером-механiком за спецiальністю.

 

Під його керівництвом створено багато геофізичних і балістичних ракет, запущені перші у світі міжконтинентальна балістична ракета, ракета-носій «Восток» та її модифікації, здійснені польоти космічних кораблів, зокрема, вперше в історії пілотованих людиною та з виходом людини у відкритий космічний простір; створені перші космічні апарати серій «Місяць», «Венера», «Марс», «Зонд», штучні супутники «Електрон», «Блискавка-1»; розроблений проєкт космічного корабля «Союз».

 

Сергій Корольов виховав численних послідовників – учених та інженерів. У Житомирі засновано стипендії імені С.П. Корольова для студентів вищих навчальних закладів, на його честь названо багато навчальних закладів, міст та вулиць, зокрема Житомирський військовий інститут носить ім’я видатного житомирянина.

Версія для друку