Віктор Градівський долучився до семінару для підприємців Житомирщини щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій
20 Січня 2022 • 17:10
Кіл-сть переглядів: 314
Сьогодні, 20 січня, у Житомирській ОДА відбувся семінар для надання роз’яснень з актуальних практичних питань у сфері податкового законодавства, зокрема щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій. Участь у заході взяв заступник голови Житомирської ОДА Віктор Градівський, представники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, представники бізнесу Житомирщини та Головного управління ДПС у Житомирській області.
Так, учасники семінару обговорили набрання чинності зміни до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», відповідно до яких використання касових апаратів стало обов’язковим для всіх фізичних осіб-підприємців, які проводять розрахункові операції.
«Сьогодні у великої кількості представників підприємницької діяльності, для яких використання РРО стало обов’язковим. Саме для цього сьогодні ми зібрали всіх бажаючих, аби надати роз’яснення щодо ведення бізнесу, враховуючи зміни у законодавстві», сказав Віктор Градівський.
Учасникам семінару розповіли про актуальні питання з податкового законодавства, а також обговорили новації, які запроваджуються з введенням в дію законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг і «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» та та на прикладах показали типові помилки при формування Z-звітів та Х-звітів.
Довідково. З 1 січня 2022 року набрали чинності зміни до Закону № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», яким визначено, що всі фізичні особи-підприємці (ФОПи) 2 – 4 груп зобов’язані використовувати в роботі касові апарати (реєстратори розрахункових операцій, РРО). Виняток становлять ФОПи першої групи та ті, які працюють із бізнесом (без проведення розрахункових операцій).
Крім того, зміни у законодавстві передбачають:
попереднє програмування товарів необхідне лише в разі реалізації підакцизних товарів;
у селах, магазинах, які реалізують непідакцизні товари, застосування РРО не потрібне. Якщо в тому самому магазині реалізують як підакцизні, так і непідакцизні товари, то тоді РРО справді треба встановити;
безготівкові розрахунки за послуги не передбачають застосування РРО;
до кінця карантину діє мораторій на перевірки підприємців, тож слід використати цей час, щоб навчитися працювати з РРО;
у ФОП не виникає обов’язку вести облік первинних документів. ДПС не може вимагати від них (за винятком трьох ризикових груп) первинні документи;
сільські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом, ухвалили рішення про обов’язкове застосування на території села реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій для форм і умов проведення діяльності, визначених у зміненому пункті 1 Переліку № 1336.