Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Віктор Градівський провів робочу нараду щодо питань реалізації пілотного проєкту ЄІССС

28 Січня 2022 • 15:39

Кіл-сть переглядів: 244

Сьогодні, 28 січня, під головуванням заступника голови Житомирської ОДА Віктор Градівського відбулася робоча нарада з питань реалізації пілотного проєкту ЄІССС.

 

Участь у нараді також взяли директор Департаменту соціального захисту населення Олена Грищук, директор Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Валерій  Василівський, голови райдержадміністрацій, представники міських рад та територіальних громад Житомирщини.

 

За інформацією Департаменту соціального захисту населення, Житомирська область є однією з пілотних регіонів України, де з 1 лютого 2022 буде запущено нову електронну процедуру, яка передбачає соціальний контроль – Єдина інформаційна система соціальної сфери (ЄІССС). Система допоможе провести цифрову трансформацію соціальної сфери, отримувати якісні дані та оперативно надавати послуги українцям, а також проводити верифікацію.

 

«Для громад — це перш за все впорядкування здійснення соціальних виплат та верифікація їхніх отримувачів, а також забезпечення електронного обміну інформацією між державними органами», — сказав Віктор Градівський.

 

З моменту запуску ЄІССС у людей буде можливість самостійно стежити та контролювати інформацію про себе щодо соціального захисту. Для цього кожен матиме свій електронний кабінет зі зрозумілим інтерфейсом. Таким чином, замість 1,5 місяців очікувань на призначення соціальних виплат українець вже за кілька днів може розраховувати на підтримку держави.

 

«До кінця 2022 року планується впровадження ще 34 видів соціальних виплат. Та головним завданням на даний час є наша спільна робота по запровадженню Єдиної інформаційної системи соціальної сфери на місцях», — зазначив Віктор Градівський.

 

За результатами наради головам райдержадміністрацій, міських рад та територіальних громад рекомендовано надати всебічну допомогу органам соціального захисту, а саме:

 

для придбання сучасної комп’ютерної техніки та відповідного обладнання;

 

сприяти заповненню наявних вакансій кваліфікованими спеціалістами;

 

проводити відповідну роз’яснювальну роботу серед населення на місцях.

 

Довідково. На даний час ЄІС в цілому включає дані більше 10 не пов’язаних між собою реєстрів, а в подальшому до ЄІССС увійдуть усі види соцвиплат, у тому числі пенсії, субсидії, допомога з безробіття та інші. Як зазначила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна, до системи також буде включено всі 125 адміністративних послуг соціального характеру.

 

Результати роботи системи вже є. До Єдиної інформаційної системи соціальної сфери включено в даний час шість видів державної допомоги:

 

державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;

 

допомога на дітей одиноким матерям;

 

допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

 

державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям;

 

допомога особі, яка доглядає хвору дитину;

 

допомога при усиновленні дитини.

 

Версія для друку