Рятувальники Житомирщини закликають громадян не виходити на тонку кригу у період температурних коливань
12 Лютого 2022 • 09:30
Кіл-сть переглядів: 113
Для багатьох зима – улюблена пора року, адже дорослим дає можливість поринути в дитинство (зліпити з близькими сніговика, поганяти на ковзанах, пограти в хокей на змерзлій водоймі, порибалити, тощо), а про захват дітлахів чи варто й говорити. Але для надзвичайників «переваги» зимової пори не здаються такими безтурботними та безпечними: за статистикою, лише від початку січня на водоймах країни загинуло щонайменше 37 людей! На водоймах Житомирської області з початку 2022 року вже втопилося 4 людини.
Тому рятувальники здійснюють активну превентивну роботу серед населення, аби попередити загибель та травмування громадян на кризі.
Упродовж минулого тижня рятувальники рейдували водоймами Житомирської області. Зокрема, представники Головного управління ДСНС в області провели роз’яснювальну роботу на річці Тетерів поблизу с. Корчак Тетерівської громади Житомирська району. У цей же час аналогічний захід був проведений рятувальниками на кризі Ружинського водосховища Ружинської громади Бердичівського району. Аби запобігти надзвичайним подіям на водоймах рятувальники спільно з поліцейськими провели рейд у м. Бердичів вздовж річки Гнилоп’ять.
Особлива увага рейдовиків було прикута до підростаючого покоління, адже наразі більшість школярів перейшли до дистанційної форми навчання і позбавлені необхідного нагляду дорослих. На замерзлій водоймі перебували дітлахи різного віку, які грали в хокей. Дітям пояснили, яка має бути товщина льоду для подібних розваг та яких місць на замерзлих водоймах варто уникати.
Шановні громадяни, пам’ятайте про таке:
- виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди;
- забороняється виходити на лід, товщина і міцність якого вам невідомі;
- переходити водойми потрібно в спеціально позначених і обладнаних для цього місцях;
- забороняється спускатися на лижах з крутого берега на неперевірений на міцність і товщину лід;
- забороняється збиратися на кризі великими групами в одному місці;
- не можна виходити на лід: у місці з’єднання річок; у випадку швидкої течії річки у цьому місці; за наявності вмерзлих у лід дошок, палиць та інших предметів; у випадку різного забарвлення льоду; під час сильного перепаду температури й потепління;
- не вживайте спиртні напої біля водойм;
- пильнуйте за дозвіллям дітей та пояснюйте їм небезпеку тонкої криги.
Якщо з вами сталася надзвичайна подія, або ви стали свідком такої, – не зволікайте, телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!