Чому донорство під час війни це важливо та чому це стало ще однією лінією оборони України?
14 Червня 2022 • 14:25
Кіл-сть переглядів: 695
14 червня у всьому світі відзначають День донора крові. Та цьогорічне вторгнення росії на територію України суттєво змістило акцент відзначення.
В реаліях сьогоднішньої війни, де ворог переважає у силі та техніці, ми, українці в тилу, повинні робити все від нас залежне, аби зберегти життя кожному бійцю. Крім того, варто не забувати й про цивільних, які стають жертвами ракетних та артилерійських ударів – їм необхідна донорська кров.
Донорство це важливо, адже згідно останніх даних, 5.1 млн людей виїхали з України, отже, число донорів крові, зареєстрованих в базах центрів, різко впало. Багато людей виїхали з великих міст, а концентрація пацієнтів, які потребують переливання крові перебувають саме там.
Особливо зараз є необхідність у стратегічних резервах. Саме тому центри крові заготовлюють такі резерви компонентів крові (зокрема, плазми) для подальшого використання на потреби військових.
З цього моменту й надалі українське суспільство має розвивати культуру регулярного та безоплатного донорства крові, адже саме це може врятувати життя бійцям, які захищають нашу країну.
З нагоди Всесвітнього дня донора крові Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з громадською організацією «Агенти крові» реалізує інформаційну кампанію, в рамках якої зокрема розроблено тематичні постери.
Нагадаємо, що Житомирський обласний центр крові долучився до відзначення Всесвітнього дня донора крові.
Довідково. Діяльністю пов’язану з донорством крові уже сім років займаються “Агенти крові”. Зокрема від початку війни організація координувала донорів у семи ключових центрах крові та продовжують щодень купувати кровоспинні засоби для ЗСУ.