Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Дякуємо за підтримку та солідарність з українським народом, – Юрій Денисовець у Санктуарії у Бердичеві

17 Липня 2022 • 19:00

Кіл-сть переглядів: 461

Сьогодні заступник начальника Житомирської ОВА Юрій Денисовець у м. Бердичеві долучився до заходів із нагоди свята Ікони Матері Божої Святого Скапулярію.

 

Щороку у липні Всеукраїнський Санктуарій приймає тисячі паломників, котрі приїжджають до Бердичева з різних країн світу, щоб вклонитися чудодійній Бердичівській іконі та попрохати заступництва у Божої Матері.

 

Як повідомила начальниця Бердичівської РВА Людмила Димидюк, цьогоріч спільно помолитися за мир в Україні до Бердичева завітали такі почесні гості, як голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан, віце-Маршалек Сейму Польщі Малгожата Гощевська, представники Посольств Польщі, Хорватії та Словацької Республіки.

«Дякуємо представникам усіх конференцій європейських та світових єпископатів, які незважаючи на війну приїхали підтримати нас та висловити свою солідарність з українським народом», – сказав Юрій Денисовець.

Девіз цьогорічного паломництва до матері Божої Бердичівської – «Царице України, випроси нам мир».

«Сьогодні молився не Бердичів: сьогодні разом із нами молився увесь цивілізований світ. Молився за наших захисників, за тих, хто був вимушений покинути свої домівки, за вбитих та покалічених українських дітей», – зазначила Людмила Димидюк.

Довідково. Історія Санктуарію Бердичівський монастир Босих Кармелітів в Україні був заснований київським воєводою Янушем Тишкевичем у 1630 році на знак подяки за визволення з татарського полону. Заснування чернечого життя у монастирі та посвячення нижнього костелу в ім’я Непорочного Зачаття Діви Марії відбулися 22 липня 1642 року. Літургійне богослужіння здійснив київський єпископ Андрій Шолдрський. З нагоди цієї урочистості фундатор подарував для костелу ікону Матері Божої Сніжної, написану в XVI столітті у стилі Одигітрії. Ця ікона була у великій пошані в родині Тишкевичів, з нею пов’язували багато отриманих благодатей.

 

Ушанування ікони набувало розмаху, а велика кількість віруючих свідчила про особливі благодаті, отримані від лику Пресвятої Діви Марії. Чудесно зцілений був також київський єпископ Станіслав Заремба. Після ознайомлення з належною документацією щодо значної кількості чудес за заступництвом Пресвятої Діви Марії, 23 травня 1647 року він видав офіційний документ, яким проголосив ікону Матері Божої Бердичівської чудотворною. Це стало початком довгої традиції паломництв до Санктуарію.

 

Версія для друку