Віктор Градівський: Житомирська ОВА докладе всіх зусиль, аби допомогти рідним знайти полонених або безвісти зниклих захисників України
27 Липня 2022 • 18:11
Кіл-сть переглядів: 379
Сьогодні, 27 липня, заступник начальника Житомирської ОВА долучився до зустрічі Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти, за особливих обставин Олега Котенка з рідними військовослужбовців, які під час виконання бойових завдань із захисту України потрапили в полон або зникли безвісти. Також участь у зустрічі взяли представники профільних структурних підрозділів Житомирської ОВА, військових частин Житомирської області, координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та члени родин військовослужбовців, зв’язок з якими втрачено.
Так, Олег Котенко зазначив, що робота зі встановлення долі та місцезнаходження військовослужбовців триває постійно, зокрема, під час подібних виїзних зустрічей, рідні військовослужбовців мають змогу особисто дізнатися про тих, хто зник безвісти або знаходиться у полоні, а також отримати алгоритм подальших дій.
«В реаліях активних бойових дій на території України вже є достатньо велика кількість сімей, які втратили зв’язок зі своїми рідними, котрі стали на захист держави, тому вони постійно звертаються до різних інстанцій за допомогою. Ми здійснюємо пошук таких людей, які знаходяться у полоні, або, нажаль, загинули. Всі, кому потрібна така допомога, можуть звернутися до нас та надати ті дані, які допоможуть нам з пошуком військовослужбовців та встановленням їх долі. Такі зустрічі із сім’ями військовослужбовців ми плануємо проводити на регулярній основі», — зазначив Олег Котенко.
Також він додав, що за допомогою у пошуку своїх рідних, з якими втрачено зв’язок, представники сімей можуть звертатися за телефоном 0 (800) 339-247. Також для громадян, які виїхали за кордон, діє ще один номер телефону — (095) 896-04-21, за яким подати заявку на пошук військовослужбовців можна через будь-який месенджер.
Крім того, як зазначив представник координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов, в Україні діє Національне інформаційне бюро, яке надає повну та оперативну інформацію громадянам, чиї родичі під час виконання бойових завдань потрапили у полон. Також бюро приймає всю необхідну інформацію від рідних захисників за номером гарячої лінії 16-48.
«В Києві також працює координаційний штаб по роботі з військовополоненими, який ні місці надає необхідні консультації: супровід рідних військовополонених захисників, допомогу з процедурних питань щодо обміну, юридичного, соціального, психологічного супроводу. Звернутися до штабу можна за адресою: м.Київ, вул. Спаська, 37. Прийом громадян відбувається не лише очно, але й онлайн», — зазначив Андрій Юсов.
Також діє пряма гаряча лінія координаційного штабу по роботі з військовополоненими, на яку можна звернутися за номером телефону: (095) 412-74-24. Запис до громадської приймальні на особистий прийом до штабу здійснюється за номером (044) 425-12-09.
Крім того, заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський зазначив, що за необхідності та за потреби сімей військовослужбовців, такі зустрічі будуть проводитися на регулярній основі.
«Ми розуміємо, що за час широкомасштабної агресії рф проти України, доля багатьох захисників нашої держави залишається невідомою. Житомирська ОВА та відповідні профільні структурні підрозділи готові надавати всебічну допомогу родинам наших героїв, зв’язок з якими втрачено», — підкреслив Віктор Градівський.