Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Рятувальники Житомирщини закликають не провокувати пожежі у природних екосистемах!

25 Серпня 2022 • 11:56

Кіл-сть переглядів: 341

За даними УкрГідрометцентру, 25 серпня в Житомирській області спостерігається надзвичайний рівень пожежної небезпеки.

 

Головне управління ДСНС України у Житомирській області нагадує про важливість дотримання правил пожежної безпеки для запобігання пожежам у природних екосистемах!

 

Як наголошують рятувальники, на території області знову почастішали випадки виникнення займань у природних екосистемах, так як суха вітряна погода сприяє збільшенню пожеж.

 

Найчастіше причинами подібних займань є людський фактор – адже траву підпалюють навмисно, або вона загоряється від кинутого недопалка чи не загашених багать. А суха та вітряна погода сприяє миттєвому поширенню вогню на значні площі. Часто пожежі розповсюджуються і на житлові та господарські будівлі. Також вогонь може перекидатися з відкритих територій і на лісові масиви.

 

Отже, доки триває пожежонебезпечний період, рятувальники закликають громадян не випалювати сухотрав’я, оскільки це не тільки завдає шкоди здоров’ю, а й руйнує природні екосистеми.

 

У випадку виникнення будь-яких надзвичайних подій чи ситуацій терміново звертатися до Служби порятунку за номером «101»!

 

Нагадаємо, що спалювання сухої трави у період воєнного часу прирівнюють до диверсії. У березні 2022 року внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану.

 

Так, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на  знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, в тому числі й сухої рослинності. В обґрунтуванні йдеться, що під час воєнного стану такі дії становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань підрозділи рятувальників, військових та правоохоронців, а відтак, знижують обороноздатність країни.

 

Відтепер такі дії розцінюються як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років із конфіскацією майна.

 

 

Версія для друку