Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Юрій Денисовець долучився до стратегічної сесії щодо питань розбудови потенціалу закладів ПТО в умовах воєнного стану

22 Грудня 2022 • 16:39

Кіл-сть переглядів: 267

Сьогодні, 22 грудня, у Житомирі відбулося засідання стратегічної сесії щодо питань розбудови потенціалу закладів ПТО в умовах воєнного стану.

 

До заходу долучилися заступник начальника Житомирської ОВА Юрій Денисовець, директор Департаменту освіти і науки ОВА Наталія Осипович, генеральний директор Директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України Ірина Шумік та директори професійно-технічних освітніх закладів Житомирщини.

 

«Радий вітати всіх учасників зустрічі. Хочу подякувати Ірині Шумік за те, що Житомирщина сповнюється актуальною і важливою інформацією щодо перспектив розвитку у професійно-технічній освіті. Нам важлива така комунікація, зокрема для обговорення нагальних проблем для подальшого їх вирішення. Радий, що сьогодні ми рухаємо освітню сферу Житомирщини вперед», — сказав Юрій Денисовець.

 

Так, учасники сесії обговорили ряд важливих питань, зокрема:

 

Окреслення мети стратегічних сесій;

 

Нагальні завдання системи Професійної освіти і плани МОН України;

 

Виклики, які стоять перед системою П(ПТ)О Житомирської області і здобутки;

 

Представлення результатів аналізу початку навчального року закладів П(ПТ)О;

 

Визначення найбільш проблемних питань функціонування ЗПТО під час війни;

 

Обговорення необхідних змін до стратегічних планів розвитку П(ПТ)О у зв’язку з війною;

 

Обговорення доповнення стратегічних планів розвитку П(ПТ)О планами формування оптимальної мережі закладів П(ПТ)О.

 

За інформацією Департаменту освіти і науки Житомирської ОВА, станом на 01 вересня цього року у Житомирській області підготовку робітничих кадрів для всіх галузей економіки здійснюють 18 закладів професійної (професійно-технічної) освіти (далі – ЗП(ПТ)О) з них: ВПУ – 4, центри – 3, ліцеї –9 , ПТУ – 1, функціонує 1 центр при установі виконання покарань з трьома філіями. Кількість учнів, що навчається в  ЗП(ПТ)О становить 7619 осіб.

 

Більшість закладів системи професійної освіти формують контингент із кількістю здобувачів освіти понад 300 осіб. Найбільша питома вага здобувачів освіти, які здобували освіту у закладах П(ПТ)О протягом 2022–2023 рр. – це молодь  віком від 15–18 років із базовою та повною загальною середньою освітою. Контингент здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти за статтю станом на 1 листопада 2022 р. становить: юнаків –64,5 %, дівчат – 35,5%).

 

У закладах професійної (професійно-технічної) освіти регіону більше 70% здобувачів освіти одночасно із здобуттям робітничої кваліфікації отримують повну загальну середню освіту.

 

Для потреб області та держави заклади професійної (професійно-технічної) освіти здійснюють професійно-технічне навчання, первинну професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації за  134 професіями та професійними угрупуваннями, що охоплюють  майже всі напрями економічної діяльності.

 

В області функціонує 14 навчально-практичних центрів за галузевим спрямуванням, 1 з яких з професій «Тракторист-машиніст с/г виробництва» та «Плодоовочівник» відкрито на базі Коростишівського професійного аграрного ліцею у 2022 році.

 

Продовжується процес інтеграції професійної (професійно-технічної) освіти та виробництва. Підвищенню якості професійної підготовки, гнучкості та мобільності траєкторії здобуття професійних кваліфікацій сприяє запровадження  дуальної форми навчання. Нові підходи до підготовки кваліфікованого робітника застосовуються в 10 закладах професійної (професійно-технічної) освіти з 22 професій за участі 145 підприємств, що надає можливість здобувачам професійної освіти проходити виробниче навчання та практику на підприємствах.

 

Значні зміни відбулися і у системі професійної орієнтації учнівської молоді на робітничі професії та консультування щодо створення професійної кар’єри в ринкових умовах. На базі всіх ЗП(ПТ)О  в рамках реалізації обласного проєкту «Створення та забезпечення діяльності центрів професійної кар’єри на базі ЗП(ПТ)О», функціонують центри професійної кар’єри, основною метою яких є формування і розвиток професійних компетентностей особи, забезпечення її конкурентоздатності на ринку праці, мобільності і перспектив кар’єрного зростання впродовж життя.

 

Версія для друку