Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Дитячий лікар-анестезіолог з Житомира зупинив складну кровотечу пораненому захиснику України унікальним способом

08 Березня 2023 • 16:20

Кіл-сть переглядів: 1 500

Житомирянин Максим Морозько у перші дні російсько-української війни вирушив на фронт — пішов добровольцем у першу хвилю мобілізації 2014-2015 років. Він служив лікарем-анестезіологом у медичній роті 95-ї окремої десантно-штурмової бригади.

 

До повномасштабного вторгнення рф до України 24 лютого, Максим працював за фахом, у КП «Дитяча лікарня імені В.Й. Башека» Житомирської міської ради. Однак з початком активних бойових дій одразу вирушив на фронт рятувати життя українським воїнам.

 

Нещодавно під час захисту східних рубежів України, Максим Морозько врятував життя ще одному українському військовому, до того ж досить унікальним способом.

 

Підрозділ, разом у якому Максим виконував завдання, вирушив на медичне забезпечення штурму позицій росіян.

 

У ході штурму на визначену точку евакуації «на броні» привезли пораненого військового.

 

Це було складне поранення бокової поверхні шиї, на яку був накладений тиснучий бандаж.

 

Але маршрут евакуації пораненого становив близько 2 годин, з яких більша частина часу — по лісовій грунтовій дорозі, яку періодично намагалися обстрілювати.

 

При ревізії рани Максим Морозько виявив дуже активну кровотечу. Ймовірно, була пошкоджена яремна вена.

 

Зважаючи на критичну ситуацію медик приймає рішення — спробувати провести компресію пошкодженої судини за допомогою катетеру Фолей.

 

Не гаючи часу, прямо на землі був заведений катетер Фолей в рановий канал і роздутий повітряний балон.

 

Таким чином кровотеча була зупинена. Також командою військових медиків була додатково проведена тампонада рани гемостатичним бинтом, накладена тиснуча пов’язка, шию було зафіксовано м’яким комірцем. Стабілізація ж пораненого проводилась вже в машині по дорозі до наступної евакуаційної ланки. Увесь цей час поранений український військовий був у стабільному стані та у свідомості.

 

Як розповідали згодом колеги Максима, у Лимані на стабілізаційному пункті лікарі були вражені таким способом зупинки складної кровотечі: подібні поранення з такими методами зупинки кровотечі їм ще не привозили.

 

Катетер, яким була зупинена кровотеча, не виймався, тому цей пацієнт так і поїхав до військово-мобільного госпіталю в Краматорськ. Там теж не наважилися його оперувати, а прийняли рішення, що оскільки він стабільний і проведений правильний гемостаз, то з цим же катетером його відправили на оперативне втручання зразу у м.Дніпро.

Версія для друку