Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Віктор Градівський відзначив подяками працівників УТОС з нагоди 90 річниці створення організації

29 Червня 2023 • 17:19

Кіл-сть переглядів: 269

Світ людей, котрі не бачать зовсім або бачать погано. Світ темряви, де дотик, рух або звук орієнтує тебе в просторі. Він особливий, дуже часто складний. І люди гуртуються, аби допомагати один одному.

 

І таких людей вже протягом 90 років гуртує й допомагає їм громадська організація «Житомирська обласна організація Українського товариства сліпих».

 

Тож з нагоди 90-річчя з дня створення Українського товариства сліпих, за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, значний внесок у реалізацію державної політики щодо соціального захисту людей з інвалідністю по зору та активну громадську діяльність, заступник начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віктор Градівський відзначив Подяками начальника Житомирської ОВА:

 

голову правління Звягельської територіальної первинної організації Житомирської обласної організації Українського товариства сліпих — Марію Маслову;

 

голову правління Житомирської територіальної первинної організації Житомирської обласної організації Українського товариства сліпих — Тетяну Степанчук;

 

голову правління Коростенської територіальної первинної організації Житомирської обласної організації Українського товариства сліпих — Сергія Ходаківського.

“Ви об’єднуєте перш за все людей з добрим серцем, не байдужих до чужих проблем і до чужого болю. Ви захищаєте права та інтереси незрячих людей, надаєте трудову реабілітацію, соціалізацію та інтеграцію у суспільство”, — зауважив Віктор Градівський.

Нагадаємо, що на обліку в організації перебуває понад 1 100 осіб. Всього в Житомирській області проживає понад 2 тис. людей зі зниженим зором.

 

Головною метою організації є сприяння забезпеченню рівних прав і можливостей людей з інвалідністю по зору та їх соціального захисту, сприяння інтеграції у суспільство та організації соціально-трудової, психологічної реабілітації.

 

Нагадаємо, що правильно говорити: Людина з порушеннями зору, Людина з повною / частковою втратою зору, Незрячий / незряча (допустимий варіант).

 

Неправильно: Сліпий, Підсліпуватий, Людина з вадами зору.

 

Слово «сліпий» ви можете бачити і в медіа, і в українських законах, але воно некоректне, тому що таврує людину за ознакою однієї дисфункції. Крім того, воно несе в собі вже деяку метафоричність. Ми говоримо «сліпа любов» або «сліпі люди», коли маємо на увазі, що хтось не помічає очевидних речей. Але не через порушення зору, а через небажання чи обставини.

 

Якщо ми говоримо про людину з повною втратою зору, можна вживати термін «незряча людина».

 

#ДовідникБезбарєрності

#Безбарєрність

 

 

Версія для друку