Як підтримувати своє ментальне здоров’я під час війни
30 Червня 2023 • 10:34
Кіл-сть переглядів: 668
Ментальне здоров’я, за визначенням ВООЗ, — стан добробуту, у якому людина реалізує свої здібності, може протистояти стресам у житті, продуктивно та результативно працювати, а також робити внесок у суспільне життя. Із початком повномасштабної російсько-української війни потреба в підтримці ментального здоров’я стала ще більш актуальною, ніж раніше. Допомогти впоратися зі стресами можуть спеціально розроблені мобільні застосунки, які містять короткі прості вправи на щодень. Розповідаємо про два такі застосунки.
.
BetterMe. Mental Health (IOS або Android)
.
BetterMe: Mental Health — це застосунок, у якому зібрали різні техніки самодопомоги. Тут можна знайти й короткі, усього на 2-4 хвилини, дихальні вправи, медитації, поради. Можна скласти план практик на день, які допоможуть покращити концентрацію уваги та поліпшити сон. До речі, перед сном у застосунку можна послухати добірки різних заспокійливих мелодій, звуків природи або уривки з творів сучасних українських письменників та письменниць.
.
Нещодавно BetterMe спільно з ГО «Безбар’єрність» з експертною підтримкою ВООЗ в Україні розробили навчальний онлайн-курс «Важливі навички в періоди стресу», він теж доступний у додатку.
.
.
Застосунок заснувала львівська клінічна психологиня — Надія Браницька. У цьому застосунку можна пройти тест на рівень тривоги або обрати медитацію за настроєм чи у разі потреби. Якщо ви початківець, то можете пройти короткий курс медитації, який є загальнодоступним. Тут також можна обрати різні вправи для зниження тривоги та покращення сну, а ще застосунок надсилатиме вам нагадування у зручний час та зберігатиме статистику практик. Сам застосунок Svitlo безкоштовний, але доступна і платна розширена підписка з більшою кількістю функцій.