#Тияк? Психологічна допомога під час війни — це надзвичайно важлива справа
25 Липня 2023 • 12:22
Кіл-сть переглядів: 620
Стрес, який люди отримують в умовах війни, є невимовним випробуванням їхньої міцності та стійкості. Ці люди несуть на своїх плечах надзвичайне навантаження. Щодня вони зіштовхуються з небезпекою, втратами, та несприятливими обставинами. особливо важко переносять це люди похилого віку.
За інформацією Департаменту соціального захисту населення Житомирської ОВА, Анна Мірутенко, психолог із 11-річним досвідом роботи, працює в реабілітаційному відділенні Коростенської центральної лікарні. Вона знає, як сильно стрес впливає на здоров’я людей, особливо старшого віку, які потребують підтримки в складний період війни.
Психологиня приділяє свою увагу роботі з техніками самодопомоги, щоб зменшити вплив стресу на літніх людей та запобігти серйозним ускладненням, таким як інсульт чи інфаркт. Нещодавно вона організувала захід у геріатричному пансіонаті, де спілкувалася з вразливими до стресів людьми на тему його можливих наслідків.
Було обговорено причини, симптоми й профілактику інсультів, а також ознайомились з потужними техніками самодопомоги – “Заземленням” і “Зняттям з гачка”. Вони дозволяють заспокоїтись, зняти накопичений стрес і повернутись до внутрішньої рівноваги. Психологічна допомога під час війни – це надзвичайно важлива справа.
Наразі Анна продовжує вдосконалювати свої знання і навички, вона пройшла навчання «Основи травмотерапії» ізраїльського міжнародного університету та курс “Психологічна допомога постраждалим під час війни”. Вона готова нести свої знання та допомогу тим, хто цього потребує.
Впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олени Зеленської забезпечує Координаційний центр КМУ / Mental Health UA у співпраці з Міністерство охорони здоров’я України експертного партнерства та підтримки World Health Organization Ukraine.