Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Житомирський державний університет імені Івана Франка: З ЛІДЕРОМ ЗАВЖДИ ОТРИМУЄШ БІЛЬШЕ

08 Серпня 2023 • 16:05

Кіл-сть переглядів: 1 776

«Лідер класичної освіти поліського регіону» – так називають протягом тривалого періоду  Житомирський державний університет імені Івана Франка, про що свідчать результати вступної кампанії 2023 року. Станом на 5 серпня близько 600 абітурієнтів з усієї України, які вступають для здобуття ОС «бакалавр»,  поповнили дружню родину франківців, побачивши в особистому електронному кабінеті вступника «Рекомендовано (бюджет)»  біля заявки з пріоритетом на омріяну спеціальність. Безперечно, кожна вступна кампанія є прямою рефлексією на виклики сьогодення й здійснення її в умовах  війни – завдання непросте.

 

ЖДУ імені Івана Франка став першим закладом на Житомирщині та одним із перших в Україні, які відновили навчання після початку повномасштабного вторгнення й успішно здійснили вступну кампанію 2022 року. Говорити про результати вступу цьогоріч ще досить зарано, проте вже можна поділитися першими підсумками.

 

2023 – другий рік, коли абітурієнти мали право вступити за результатами НМТ – національного мультипредметного тестування та мотиваційним листом. Подібна практика свідчить про перейняття досвіду кращих європейських держав та інтеграцію у світовий освітній простір. Цьогоріч два предмети для складання лишились обов`язковими – українська мова та математика, а третій давав майбутнім абітурієнтам право вибору: це могли бути історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька чи іспанська), біологія, фізика, хімія. У цьому контексті варто зазначити, що викладачі ЖДУ імені Івана Франка протягом навчального року проводили онлайн курси підготовки до НМТ для охочих із усієї України.  Проте чи погіршились загальні показники  й результати порівняно із зовнішнім незалежним оцінюванням минулих років? Відповідь на це питання дає ректорка Галина Євгеніївна Киричук в одному зі своїх інтерв`ю:

 

«Не можу сказати, що це впливає на рівень вступників… Аналізуючи сьогодні наш перший курс, ми не можемо сказати, що це гірші студенти, ніж були раніше, насправді ні. По-перше, вони хочуть учитися, а по-друге, вони можуть вчитися й  уміють учитися, а наші викладачі докладають усіх зусиль, щоб дати їм максимальну можливість реалізувати свої мрії».

 

Наголосимо на тому, що статистика поданих заяв дає змогу зробити рейтинговий список ТОП-10 спеціальностей, які користуються найбільшим попитом серед абітурієнтів:

– 1 – 053 Психологія;

– 2 – 035 Філологія (Англійська мова та література(переклад включно);

– 3 – 081 Право;

– 4 – 012 Дошкільна освіта;

– 5 – 013 Початкова освіта;

– 6 – 014 Середня освіта (Українська мова і література);

– 7 – 014 Середня освіта (Математика);

– 8  – 091 Біологія;

– 9 – 014 Середня освіта (Інформатика);

– 10 – 102 Хімія.

 

Складність проведення вступної кампанії 2023 року зумовлена й тим, що досить велика кількість абітурієнтів виїхала за кордон, оскільки пріоритетними для них були безпека та захищеність. Незважаючи на це, ЖДУ імені Івана Франка опрацював понад три тисячі заяв абітурієнтів першого (бакалаврського) рівня й з 31 липня продовжує приймати заявки другого (магістерського) рівня вищої освіти.

 

Нововведенням від МОН є те, що тепер майбутні магістри, як і бакалаври, мають виставити пріоритетність під час подачі електронних заявок, а також  усі абітурієнти, які отримали рекомендацію на навчання, мають підтвердити вибір місця навчання в електронному кабінеті за допомогою накладання КЕП (кваліфікованого електронного підпису – електронний підпис, що відповідає регламенту ЄС №910/2014 для електронних операцій)  або підвантаженням власноруч підписаної заяви, роздрукованої із ЄДЕБО. Для допомоги роботи з подібними процедурами, оформленням документів, прийняття заявок та надання іншого супроводу в Житомирському державному університеті працює команда професіоналів – технічних секретарів із восьми факультетів і навчально-наукових інститутів та відповідального секретаря приймальної комісії Миколи Чайки разом із його заступниками, а також консультаційний центр, де майбутні франківці можуть отримати відповідь на будь-які питання.

 

Підсумовуючи, зауважимо, що Житомирський державний університет імені Івана Франка – лідер позиції за кількістю отриманих рекомендацій на бюджет заяв по всій Україні на такі спеціальності:

1 місце –  Середня освіта (Польська мова і зарубіжна література);

2 місце –  Хімія, Середня освіта (Інформатика) та Професійна освіта (Цифрові технології);

4 місце – Початкова освіта;

5 місце – Дошкільна освіта, Середня освіта (Географія), Середня освіта (Мистецтво в закладах освіти) та Логопедія;

6 місце – Середня освіта (Фізика та астрономія);

7 місце – Середня освіта (Українська мова і література), Біологія;

9 місце – Середня освіта (Історія);

10 місце – Середня освіта (Математика);

13 місце –Середня освіта (Трудове навчання та технології);

15 місце – Середня освіта (Англійська мова та зарубіжна література в закладах освіти);

 

Заступник міністра освіти Михайло Винницький зауважив про те, що структуру НМТ у 2024  році можуть змінити. Таким чином, майбутні здобувачі вищої освіти складатимуть не три предмети, а чотири. Зважаючи на успішну практику минулих років, викладачі Житомирського державного університету імені Івана Франка готові забезпечити якісну та ефективну підготовку до національного мультипредметного тестування для усіх, хто матиме бажання й необхідність реалізувати свою мрію щодо бажаної спеціальності в 2024 році (зареєструватись можна за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScS-PzAxE7cG4UGj-JGPfmfv-vNs59mSSnwzA2z1AnB97QyUw/viewform )

 

Зазначимо, що учні Житомирської громади мають можливість профільного навчання у Житомирському державному університеті імені Івана Франка із напрямів, вступивши у ліцей, який функціонує при університеті із вересня 2022 року. Таку можливість можна реалізувати до 20 серпня 2023 року, оскільки ще триває набір ліцеїстів за напрямами: хіміко-біологічний, фізико-математичний, філологічний, історико-правовий. Станом на 8 серпня 2023 року ряди ліцеїстів уже поповнили 112 випускників-дев`ятикласників.

За матеріалами ЖДУ імені Івана Франка

Команда приймальної комісії активно готується до вступу 2024 року та охоче надасть відповіді на всі питання абітурієнтів.

#злідеромЗаждиотримуєшбільше

#ЖДУ_твійвибір№1

#вступ_2023

Версія для друку