До уваги малого та середнього підприємництва! Долучайтеся до грантових програм підтримки бізнесу
06 Листопада 2023 • 14:44
Кіл-сть переглядів: 546
Як інформує Департамент агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА, підприємці Житомирщини мають змогу скористатися низкою грантових програм від міжнародних донорських організацій, завдяки яким є можливість отримати фінансову та консультаційну допомогу.
Гранти для збільшення кадрового потенціалу українського бізнесу
Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» оголошує грантову програму, спрямовану на допомогу українським підприємствам у розвитку кадрового потенціалу задля підвищення економічної стабільності та сприяння інноваціям.
У межах програми передбачається надати близько 2 грантів обсягом від 35 000 до 150 000 доларів США.
Проєкт спрямований на збереження та створення робочих місць, зокрема, через підвищення кваліфікації, перенавчання та працевлаштування працівників підприємств (включно з внутрішньо переміщеними особами), які втратили роботу внаслідок війни та/чи хотіли б перейти в нову галузь (світчери), реалізацію інкубаційних/акселераційних програм розвитку підприємництва, самозайнятості та експортних спроможностей підприємств.
Подати заявку на отримання гранту можуть:
- малі та середні підприємства;
- бізнес-асоціації;
- неурядові організації;
- бізнес-спільноти та інші організації з розвитку підприємництва.
Реалізація грантової програми сприятиме розвитку професійного навчання та підприємництва, пов’язаного з:
- машинобудуванням;
- електротехнічним виробництвом;
- логістикою;
- виробництвом товарів меблевої, текстильної та інших переробних галузей;
- сферою індустріального дизайну та індустрії моди;
- розвитком навичок для експорту, міжнародної торгівлі та європейської інтеграції.
Прийом заявок триватиме до 01 грудня 2023 року (включно).
Детальна інформація знаходиться за посиланням https://business.diia.gov.ua/cases/granti/granti-dla-zbilsenna-kadrovogo-potencialu-ukrainskogo-biznesu.
250 000 грн. – гранти на підтримку бізнесу в рамках проєкту «ПЛЕКАЄМО СВОЄ»
Фінансовий сайт «Мінфін» спільно з UKRSIBBANK BNP Paribas Group та Mastercard запускає проєкт підтримки бізнесу в Україні «Плекаємо своє» , завдяки якому підприємці можуть отримати фінансову підтримку для розвитку власної справи, релокації чи інших цілей, пов’язаних із безпосередньою діяльністю бізнесу.
Участь у проєкті беруть громадяни України, які є засновниками (учасниками) юридичних осіб, що зареєстровані та діють на території України.
Загальний Фонд заохочень Конкурсу складає 1 000 000 (Один мільйон) гривень, що буде розділено на 4 (чотири) частини по 250 000 (Двісті п’ятдесят тисяч гривень 00 копійок) і виплачено кожному з 4 (чотирьох) Переможців Конкурсу з таких категорій:
- реальний економічний тил;
- ветеранська сила.
Підтримка для розвитку (відповідно до обраної Учасником категорії) Бонусна категорія (відповідно до випадкової комп’ютерної вибірки серед 37 Учасників-фіналістів, що відібрані Журі).
Заявки прийматимуться до 27 листопада 2023.
Категорії для участі в проєкті
- Реальний економічний тил. До цієї категорії входять юридичні особи, що створюють товари або послуги, які в умовах війни допомагають ЗСУ, ветеранам та/або людям, що постраждали внаслідок військових дій.
- Ветеранська сила. До цієї категорії входять юридичні особи, засновані ветеранами або, де офіційно працюють ветерани російсько-української війни, АТО, ССО (мінімум 1 працевлаштований для мікро/малого підприємства, від 3 — для середнього підприємства).
- Підтримка для розвитку. До цієї категорії входять компанії, що релокувалися в Україні або потребують підтримки для релокації/масштабування бізнесу, щоб надалі працювати в Україні.
Згідно з умовами проєкту, для цих категорій підприємці самі надсилають заявки для отримання фінансової підтримки в межах умов проєкту. Журі обиратиме по 1 переможцю в 3 категоріях з-поміж претендентів. - Бонусна категорія. Для цієї категорії журі обере з-поміж отриманих анкет 37 компаній за одним чи кількома критеріями:
- учасник створює товари / послуги, що є важливими для окремих груп людей (дітей, людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, підприємців тощо);
- учасник має проактивну позицію та/або на волонтерських засадах допомагає постраждалим від війни;
- учасник аргументує потребу у фінансовій підтримці для певної мети, що своєю чергою сприятиме покращенню виробництва чи налагодженню нових бізнес-процесів.
Переможця Бонусної категорії визначать під час церемонії нагородження рандомним шляхом серед фіналістів, котрих обиратиме журі.
Детальна інформація за посиланням: http://surl.li/mqthj.
USVF оголошує відкритий конкурс для соціальних підприємств і імпакт-бізнесів на фінансову підтримку
USVF шукає соціальні підприємства та бізнеси, які пропонують сталі та/або інноваційні рішення й продукти для розв’язання нагальних соціальних, екологічних, культурних викликів як на рівні громади, так і на рівні країни та світу.
Для кого: активні соціальні підприємства та імпакт-бізнеси, які мають потужний потенціал для розширення соціального впливу.
Розмір фінансової підтримки: п’ять українських компаній отримають допомогу на суму до 33 000 євро, з яких:
- 75% буде надано у вигляді грантів – безповоротної фінансової допомоги.
25% у вигляді поворотної фінансової допомоги, яка підлягає поверненню до фонду протягом 12 місяців з моменту отримання коштів на рахунок.
Основні критерії для відбору:
- наявність у компанії офіційної реєстрації юридичної особи;
- компанія офіційно працює на ринку не менше двох років;
- компанія регулярно подає податкову звітність;
- річний оборот компанії становить понад 1000000 грн;
- компанія має затверджену мету соціального впливу або готова переорієнтувати свою бізнес-модель на його досягнення;
- компанія має чітко визначені потреби у фінансуванні, спрямовані на розвиток та масштабування бізнесу з подальшим збільшенням соціального впливу.
Фінансова підтримка може бути використана для:
- збільшення обсягів виробництва товарів або кількості послуг;
- масштабування завдяки розширенню географічної присутності / диверсифікації клієнтських сегментів;
- масштабування за рахунок розробки нових товарів/послуг;
- покращення якості існуючих товарів або послуг.
З умовами та етапами проведення конкурсу можна ознайомитись за посиланням https://www.usv.fund/post/open-call-for-social-impact-business
Кінцевий строк подачі пропозицій: 10 грудня 2023 року (18:00 за східноєвропейським часом).
Дізнатися деталі про умови проведення конкурсу та вимоги до учасників можна буде під час вебінару, що відбудеться 9 листопада 2023 року о 16:00. Запис буде доступний на сайті USVF протягом усього періоду збору заявок.
Грантова програма Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» — розпочався прийом заявок
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» оголосив річний програмний запит для отримання концепцій грантових проєктів, а потім повних заявок від потенційних партнерів для здійснення заходів щодо зміцнення місцевого самоврядування в Україні, підтримки децентралізації та посилення залучення громадян в процеси врядування.
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» запрошує потенційних партнерів подати концепції, які сприятимуть реалізації трьох цілей Проєкту:
- забезпечення дедалі більшої інституціоналізації та ефективності системи місцевого самоврядування в Україні;
- сприяння більш самодостатньому регіональному управлінню;
- створення механізмів, що допоможуть громадянам відігравати дедалі більшу роль у місцевому самоврядуванні.
Географічний фокус цього оголошення – вся Україна, з особливою увагою областям – партнеркам Проєкту «ГОВЕРЛА» – Волинській, Житомирській, Закарпатській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Харківській та Чернігівській.
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» передбачає надання орієнтовно 30 грантів для фінансування успішних заявок, поданих у відповідь на цей запит. Тривалість реалізації гранту може становити 6-24 місяців.
Концепції можна надсилати будь-коли протягом року – Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» щомісячно проводитиме засідання комітету з оцінки концепцій, отриманих за попередній місяць. Перший дедлайн подання концепцій (1-й раунд оцінювання): 31 жовтня 2023 року
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» проведе онлайн інфосесії, присвячені цьому оголошенню, де потенційні заявники зможуть поставити запитання та отримати детальну інформацію про це оголошення. Зустрічі відбудуться в такі дати:
- 15 грудня 2023 року;
- 15 травня 2024 року.
Для участі та отримання оновлень щодо інфосесій, будь ласка, зареєструйтеся за посиланням http://surl.li/madkb
Деталі оголошення за посиланням http://surl.li/madkj
Надсилайте ваші концепції на пошту HOVERLAgrants@dai.com
З детальною інформацією про проєкт можна ознайомитись за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/1IijiNkMv_oGqi8f59vV0U97DskslfL3J.