Інтернет в укриття для навчання: Школи Житомирщини отримають Wi-Fi-роутери та вебкамери від міжнародних партнерів
![](https://oda.zht.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/z-chogo-skladayetsya-internet-1024x512.png)
05 Грудня 2023 • 17:00
Кіл-сть переглядів: 242
Україна отримала нову масштабну партію техніки від CISCO за сприяння USAID. Її використають для підключення інтернету в укриттях та облаштування кабінетів інформатики в українських школах. Це дасть змогу ще більшій кількості дітей якісно й безпечно навчатися офлайн.
Загалом у межах проєкту «Цифрові школи» передадуть 1 600 Wi-Fi-роутерів та 1 000 вебкамер. Найближчим часом їх отримають школи у 23 областях України. Роутери встановлять в укриттях шкіл, щоб освітній процес тривав навіть під час тривог. А вебкамери під’єднають до шкільних комп’ютерів для проведення онлайн-занять.
Нагадуємо, що станом на сьогодні технікою забезпечено 12 350 закладів освіти. На Житомирщину було передано 8 217 ноутбуків, які потрапили до 601 закладу освіти. Найближчим часом розподіл гаджетів по школах та регіонах можна буде побачити на публічному дашборді: https://curly.click/r/f9bb. Це дасть змогу мінімізувати корупційні ризики та зробити процес передачі техніки максимально прозорим
Довідково. У червні Міністерство цифрової трансформації та Cisco уклали меморандум про співпрацю у сфері інновацій та цифровізації. Завдяки цьому Україна змогла долучитися до програми Cisco Country Digital Acceleration.
Програма працює в майже 50 країнах світу. Її мета — прискорити цифровізацію, створення нових робочих місць та ріст ВВП. А також сприяти активному використанню інновацій у державному та приватних секторах.
Участь України у цій програмі допомагає ефективніше впроваджувати технологічні інструменти та інноваційні рішення в освітніх проєктах, серед яких цифровізація українських шкіл.
Проєкт «Цифрові школи» реалізується компанією Cisco спільно з Міністерством цифрової трансформації України та Міністерством освіти та науки України в межах меморандуму про співпрацю у сфері інновацій та цифровізації.