Ми продовжуємо модернізацію кулінарних хабів Житомирщини, – Юрій Денисовець
28 Лютого 2024 • 16:40
Кіл-сть переглядів: 506
Сьогодні, 28 лютого, у рамках реформування шкільного харчування заступник начальника Житомирської ОВА Юрій Денисовець разом з генеральним директором Директорату професійної освіти МОН Іриною Шумік, головою Національної асоціації громадського харчування Орестом Степаняком та директор Департаменту освіти і науки Житомирської ОВА Наталія Осипович з робочим візитом відвідали кулінарні хаби у місті Житомир.
Кулінарний хаб – це місце з сучасним обладнанням, де навчають здобувачів освіти та кухарів з їдалень закладів освіти готувати страви з оновленого шкільного меню, розроблене українським шеф-кухарем та ресторатором Євгеном Клопотенком.
Один з хабів створений на базі Житомирського професійного ліцею Житомирської обласної ради, який запрацював з 1 січня 2024 року. Ще один кулінарний хаб функціонує на базі Державного навчального закладу “Центр сфери обслуговування м. Житомира”.
Представники Міністерства мали можливість ознайомитися з роботою кулінарних хабів та їхнім матеріально-технічним забезпеченням, що дозволило їм отримати уявлення про сучасні методи та підходи до навчання кухарів.
Заступник начальника Житомирської ОВА зауважив, що відкриття цих хабів є важливим кроком у процесі реформування системи шкільного харчування, спрямованого на підвищення якості та варіативності харчування учнів, а також на розвиток професійних навичок майбутніх фахівців у сфері громадського харчування.
“Кулінарні хаби на Житомирщині слугують центрами навчання за новими стандартами в рамках реформи шкільного харчування. Вони призначені для того, щоб навчати кухарів готувати страви з нового шкільного меню. Ми продовжуємо модернізацію хабів Житомирщини, діючи відповідно до стратегії реформи шкільного харчування, ініційованої першою леді Оленою Зеленською”, — зазначив Юрій Денисовець.
Директорка професійної освіти МОН Ірина Шумік наголосила на основній меті кулінарних хабів.
“Кулінарні хаби створять стійку платформу для забезпечення закладів освіти висококваліфікованими працівниками, — зауважила Ірина Шумік. — Це необхідно для забезпечення якісного та безпечного харчування школярів. Друга ціль полягає у виробленні здорових харчових звичок у дітей”.