Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

#Безбарєрність: У Житомирській ОВА відбулося перше засідання Ради безбар’єрності

20 Березня 2024 • 17:10

Кіл-сть переглядів: 75

Сьогодні, 20 березня, у приміщенні Житомирської ОВА під головуванням заступника начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віктора Градівського відбулося перше засідання Ради безбар’єрності при Житомирській військовій адміністрації.

У засіданні взяли участь перша заступниця начальника Житомирської ОВА Наталія Остапченко, представниця Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю в Житомирській ОВА Неля Ковалюк, керівник територіального відділення фонду соціального захисту осіб з інвалідністю у Житомирській області Ярослав Возний  та члени Ради безбар’єрності при Житомирській ОВА. Також в онлайн режимі до зустрічі доєдналася Тетяна Ломакіна уповноважена Президента України з питань безбар’єрності.

На початку засідання Віктор Градівський зазначив: «Хоча це і перше засідання Ради безбар’єрності при Житомирській ОВА, ми працюємо над питаннями створення безбар’єрного простору на Житомирщині не перший рік. І на сьогодні маємо позитивні зрушення у цьому напрямку».

Учасники розглянули десять питань порядку денного, а також презентували результати реалізації флагманських проєктів із запровадження безбар’єрності в області. Окрему увагу було приділено питанням щодо реалізації Національної стратегії створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

«Наразі ми реалізуємо два надзвичайно важливі проєкти – “Ти як?” та “Безбар’єрність”. В умовах війни збереження здоров’я та поліпшення фізичного й психологічного стану наших людей набуває особливої актуальності. Програма “Безбар’єрність” не обмежується лише встановленням пандусів – це ціла філософія, яка спрямована на створення умов для комфортного і повноцінного життя кожної людини в суспільстві», — зазначила перша заступниця начальника Житомирської ОВА Наталія Остапченко.

Департамент охорони здоров’я Житомирської ОВА інформує, що три заклади охорони здоров’я Житомирської області у 2023 році уклали договір з Національною службою здоров’я України за пакетом «Медична реабілітація немовлят, які народилися передчасно/або хворими, протягом перших трьох років життя».

 

Також заступник директора Департаменту охорони здоров’я Житомирської ОВА Віктор Лучків розповів про наявність можливостей неголосового виклику екстреної медичної допомоги.

«Мета неголосового виклику — забезпечити можливість виклику бригади екстреної допомоги для людей із порушеннями слуху та мовлення. Окрім цього, така послуга корисна для тих, хто не говорить або погано володіє українською і тому не може в телефонній розмові швидко й чітко пояснити причину виклику», — зазначив Віктор Лучків.

Про безбар’єрність освітнього простору в області проінформувала заступник директора Департаменту освіти і науки Житомирської ОВА Світлана Близнюк. Вона зазначила, що сьогодні у закладах освіти створюється спеціальний сучасний освітній простір у якому враховуються потреби осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

«У Житомирській області функціонують 272 ресурсні кімнати. З урахуванням потреб дітей з інклюзивними освітніми потребами, в області працюють 11 спеціалізованих шкіл, один навчально-реабілітаційний центр та одна санаторна школа. Ці заклади надають освітні послуги 1316 дітям», — зауважила Світлана Близнюк.

Представниця Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю в Житомирській ОВА Неля Ковалюк наголосила на важливості облаштування лікарняних палат.

«Лікарня є основним лікувально-профілактичним закладом служби охорони здоров’я, тому вкрай важливо створити сприятливі умови для людей з інвалідністю та особливими потребами. Це означає не лише фізичну доступність будівель та приміщень, але й адаптацію медичного обладнання, інформаційних матеріалів та комунікації між персоналом і пацієнтами», — наголосила Неля Ковалюк.

Також на засіданні було акцентовано на створенні рівних можливостей для всіх осіб у сферах культури та спорту. Керівник Управління національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської обласної військової адміністрації наголосив на підтримці діяльності установ системи «Інваспорт» на Житомирщині.

«Наші спортсмени активно беруть участь у змаганнях “Ігри нескорених”, які є міжнародними у паралімпійському стилі. Це ще раз підкреслює важливість спорту у створенні безбар’єрного простору, демонструючи, як фізична активність може слугувати міцним мостом для інтеграції осіб з особливими потребами в суспільство», – зазначив Сергій Козловець.

Керівник територіального відділення фонду соціального захисту осіб з інвалідністю у Житомирській області Ярослав Возний наголосив, що протезування в Україні доступне та безоплатне.

«Якісний протез можна отримати за кошти державного бюджету. У 2023 році для забезпечення допоміжними засобами реабілітації осіб та дітей з інвалідністю й інших категорій населення в області було виділено понад 180 млн грн. В умовах війни така підтримка має вагоме значення як для військових, так і для цивільного населення. Адже протезування дозволяє людям вести повноцінне життя, займатися працею, освітою та спортом», – зауважив Ярослав Возний.

Довідково. Нагадаємо, що Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору до 2030 року ініційована першою леді України Оленою Зеленською. Стратегія спрямована на формування фізичної, інформаційної, цифрової, соціальної та громадянської, економічної та освітньої безбар’єрності для всіх груп населення. Проєкт Ради Європи «Посилення соціального захисту в Україні» надає сприяння у реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року; зокрема експертну підтримку для моніторингу виконання її Планів заходів.

 

 

Версія для друку