Про перевірку підприємства в смт Лугини, на території якого стався нещасний випадок
01 Листопада 2017 • 08:58
Кіл-сть переглядів: 288
За інформацією Управління Держпраці у Житомирській області (далі – Управління) під час перевірки одного з підприємств в смт Лугини Житомирської області, де попередньо на території стався нещасний випадок зі смертельним наслідком, фахівцями Управління було встановлено, що директор підприємства допустив до виконання робіт 5 осіб, включаючи потерпілого, без укладання трудових договорів та повідомлення територіального органу ДФС. Крім того, договори цивільно-правового характеру на виконання робіт з даними особами також не заключались.
Факт настання нещасного випадку, при виконанні земляних робіт, та загибелі одного з працівників був підтверджений чисельними публікаціями у засобах масової інформації Житомирської області.
За інформацією Управління ДСНС у Житомирській області, наданою Управлінню для вжиття мір реагування, товариство в усній формі домовилось із фізичними особами про виконання робіт та фактично допустило останніх до виконання робіт підвищеної небезпеки на території підприємства, в результаті чого одна людина загинула.
Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року №295, серед підстав проведення інспекційних відвідувань, зокрема наявне повідомлення посадових осіб органів державного нагляду (контролю) про виявлення, в ході виконання ними контрольних повноважень, ознак порушення законодавства про працю, а також інформація, отримана із засобів масової інформації.
За результатами заходу державного нагляду встановлено також, що заробітна плата на підприємстві виплачується один раз на місяць та з порушенням строків, до того ж підприємство має заборгованість із заробітної плати перед працівниками за вересень 2017 року у розмірі понад 100 тисяч гривень.
Наразі, у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України № 509 від 17 липня 2013 року із змінами, матеріали справи перебувають на розгляді керівництва Управління щодо застосування до підприємства штрафних санкцій, визначених статтею 265 Кодексу Законів про працю України.
Управління Держпраці у Житомирській області вкотре закликає: вимагайте від роботодавця оформлення трудових відносин через укладання трудового договору, а також регламентацію трудових відносин відповідно до вимог законодавства про працю! Погоджуючись на неофіційне працевлаштування, працівник повністю позбавляє себе соціального захисту, права на безпечні умови праці і стає беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично.
Довідково
Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України, у разі встановлення фактичного допуску до роботи найманого працівника без оформлення трудового договору, встановлено штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, тобто 96 000 гривень, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. За порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як на один місяць, штраф становить 9 600 гривень. Порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим – п’ятим частини другої статті 265 КЗпП України – у розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення, зокрема 3 200 гривень.