Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

До уваги фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування

19 Червня 2017 • 14:39

Кіл-сть переглядів: 136

Відповідно до ст. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж це  період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, у разі  сплати внесків менше мінімально встановленого рівня страховий стаж зараховується пропорційно сплаті.

 

Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування,  є платниками єдиного соціального внеску (ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон).

 

Згідно ст. 7  Закону для платників, віднесених до першої групи платників єдиного податку, визначених у підпункті 1 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, ця сума не може бути меншою за 0,5 мінімального страхового внеску із зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, який обчислюється відповідно до статті 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, пропорційно до сплаченого єдиного внеску.

 

На даний час мінімальний страховий внесок складає 704 грн. (3200 грн. х 22%), при цьому  відповідно до законодавства  фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до першої групи платників єдиного податку фактично сплачують 352 грн.

 

Враховуючи зазначене, вказаним особам страховий стаж зараховується  пропорційно сплаті.

 

Наприклад, якщо дана особа здійснювала діяльність упродовж року та сплатила єдиного внеску в сумі 4224 грн. (352 грн. х 12) то страховий стаж за даний рік в неї буде зараховано лише 6 місяців.

 

Отже, необхідно фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до першої групи платників єдиного податку, замислитись щодо отримання соціальних виплат в повному обсязі за весь фактично відпрацьований період та здійснювати сплату єдиного внеску із розрахунку  мінімального внеску.

Версія для друку