Повідомлення про оприлюднення проєкту Програми економічного і соціального розвитку Житомирської області на 2024 рік та Звіту про його стратегічну екологічну оцінку
15 Листопада 2023 • 15:08
Кіл-сть переглядів: 679
Передбачувана процедура громадського обговорення.
Відповідно до статті 12 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» громадське обговорення проєкту Програми економічного і соціального розвитку Житомирської області на 2024 рік та Звіту про його стратегічну екологічну оцінку розпочато з дня його оприлюднення на офіційному веб-сайті Житомирської обласної військової адміністрації та триватиме до 13 грудня 2023 року.
Проєкт Програми економічного і соціального розвитку Житомирської області на 2024 рік (далі – Програма) розроблений відповідно до Законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», Порядку розроблення проєктів прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку, Бюджетної декларації та державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2003 № 621 (зі змінами).
Програма визначає мету, головні пріоритети, завдання та комплекс заходів спрямованих на досягнення стратегічних цілей, визначених у Стратегії розвитку Житомирської області на період до 2027 року, затвердженої рішенням Житомирської обласної ради від 18.12.2019 (зі змінами), розробленої з урахуванням положень Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки, вирішення наявних соціально-економічних проблем в регіоні, викликаних у тому числі у зв’язку із військовою агресією російської федерації.
Метою Програми є підвищення рівня життя населення, подолання негативних наслідків впливу російської збройної агресії, подальше стимулювання інвестиційної діяльності та ділової активності малого і середнього бізнесу, розвиток економічного потенціалу регіону, підвищення енергоефективності об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери, підтримання сприятливих умов для розвитку територіальних громад, продовження роботи з інформатизації та цифрового розвитку області.
Головними пріоритетами Програми є:
підвищення життєвого рівня та якості життя населення;
подолання негативних наслідків впливу російської збройної агресії та забезпечення умов для подальшого економічного і соціального розвитку області;
зниження потенційних ризиків для інвестування та формування позитивного інвестиційного іміджу Житомирської області;
розширення механізмів фінансово-кредитної та інвестиційної підтримки малого і середнього підприємництва;
впровадження діючих механізмів підтримки бізнесу та застосування нових видів загальнодержавних та міжнародних програм, що сприяють відновлення бізнесу;
реалізація проєктів з відновлення постраждалих територій за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, приватних та іноземних інвесторів та донорської допомоги;
забезпечення нагальних потреб та підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення;
створення безпечного життєвого середовища;
підвищення спроможності територіальних громад.
Рішення про затвердження проєкту Програми приймає Житомирська обласна військова адміністрація.
Ознайомитися з проєктом Програми та Звітом про його стратегічну екологічну оцінку можна на офіційному веб-сайті Житомирської обласної військової адміністрації (рубрика «Стратегічна екологічна оцінка») та в Департаменті агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської обласної військової адміністрації (вул. Мала Бердичівська, 25, ІІ поверх, кабінет 213).
Громадськість в межах строку громадського обговорення має право подати зауваження та пропозиції до проєкту Програми та Звіту про його стратегічну екологічну оцінку.
Зауваження і пропозиції до проєкту Програми та Звіту про його стратегічну екологічну оцінку подаються в письмовій формі Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської обласної військової адміністрації (м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25) та в електронному вигляді (електронна адреса: analytical@aprdep.zht.gov.ua).
Одержані протягом встановленого строку зауваження та пропозиції підлягають обов’язковому розгляду, за результатами якого вони враховуються або вмотивовано відхиляються.
Строк подання зауважень і пропозицій становить 30 днів (до 13.12.2023 включно).
Пропозиції та зауваження, подані після встановленого строку, не розглядаються.