Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Укрексімбанк – лідер «зеленого» кредитування

19 Жовтня 2015 • 08:04

Кіл-сть переглядів: 95

Одним з пріоритетів діяльності Державного експортно-імпортного банку України (Укрексімбанку) є фінансування проектів підвищення енергоефективності у різних галузях української економіки. Банком напрацьовані та активно впроваджуються дієві технології кредитування інвестицій у енергозбереження та розвиток альтернативних джерел енергії за спільними з міжнародними фінансовими організаціями програмами.

Ключову роль Укрексімбанку у фінансуванні «зелених ініціатив» наприкінці 2014 року відзначила Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) у своєму звіті «Екологічне кредитування у країнах Східного партнерства ЄС». За реалізацією кредитних ліній на підвищення енергоефективності бізнесу та захист довкілля банк є беззаперечним лідером у регіоні Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії. Загалом від початку долучення до таких програм у 2007 році Укрексімбанком за програмами МФО залучено близько 500 млн. дол. США, за рахунок яких профінансовано майже 100 інвестиційних проектів загальною вартістю понад 800 млн. дол. США.

Сьогодні банк продовжує спільні програми зі Світовим банком та Європейським банком реконструкції та розвитку. У рамках цих програм передбачена можливість фінансування практично будь-якого проекту, що дозволяє зекономити електрику, газ, паливно-мастильні матеріали тощо. Однією з їх головних переваг є те, що строк кредитування може досягати 10 років. Проте економічний ефект від їх реалізації настає, як правило, значно раніше. Результати здійснених проектів підтверджують, що інвестиції в модернізацію підприємств, зокрема, в енергоефективність, окупаються швидше, ніж фінансування створення нових потужностей. Таким чином підприємство може перетворити проблемний напрям на прибутковий та корисний для бізнесу і суспільства.

Перелік галузей, в яких Укрексімбанком профінансовано проекти енергоефективності, – надзвичайно широкий: потужні промислові виробництва, хлібозаводи, кондитерські та борошномельні підприємства, виробництво фруктових соків та пива, сирзаводи та інші підприємства харчової промисловості. Крім того, це сільгосппідприємства, які вирощують зернові та розвивають тепличні господарства, тваринницькі комплекси, перероблюють продукцію сільського господарства. Багато проектів банком реалізовано в альтернативній енергетиці як за напрямом корпоративного бізнесу, так і в секторі МСБ – невеликі сонячні електростанції, малі гідроелектростанції, котельне обладнання на біомасі тощо.

Загалом кредитування за програмами енергоефективності застосовується для сприяння сталій енергетиці в будь-яких галузях економіки України. Цільовим призначенням кредитів є забезпечення заходів, спрямованих на зменшення витрат підприємств з оплати за енергоресурси або на створення власних джерел енергії за рахунок відновлюваних ресурсів – вітру, води, сонця, біомаси тощо. Кошти видаються позичальникам, які відповідають критеріям прийнятності за кожною конкретною програмою, виконують вимоги та процедури до залучення та використання коштів позики. Компанія має насамперед відповідати стандартним для проведення кредитної операції вимогам – працювати прозоро та ефективно, а інвестиції мають бути рентабельними.

 

З детальнішою інформацією щодо програм фінансування та послуг Укрексімбанку можна ознайомитися на офіційному сайті банку www.eximb.com та у філії банку за адресою: м. Житомир, вул. Перемоги, 23. Телефони: (0412) 22-86-81, (050) 380-69-73 та (095) 281-16-84.

Версія для друку