Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Результати розгляду пропозицій громадськості до проєкту Програми комплексного відновлення Житомирської області на 2024-2030 роки

29 Листопада 2024 • 14:06

Кіл-сть переглядів: 29

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від  14 жовтня 2022 року №1159 «Про затвердження Порядку розроблення, проведення громадського обговорення, погодження програм комплексного відновлення області, території територіальної громади (її частини) та внесення змін до них» обласна державна адміністрація з метою забезпечення публічності та прозорості розроблення Програми комплексного відновлення області забезпечує оприлюднення проєкту програми комплексного відновлення області на своєму офіційному веб-сайті та на порталі електронної системи із зазначенням строку подання пропозицій громадськості до проєкту. Такий строк не може становити менше 15 календарних днів з дня оприлюднення відповідного проєкту.

 

Проєкт Програми комплексного відновлення Житомирської області на 2024-2030 роки розроблено відповідно до розпорядження Житомирської обласної військової адміністрації від 08.06.2023 № 236 «Про Програму комплексного відновлення території Житомирської області на 2023-2030 роки» (зі змінами).

 

На офіційному вебсайті Житомирської обласної державної адміністрації, порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та на вебсайті Департаменту регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації було розміщено інформацію про початок громадського обговорення проєкту Програми комплексного відновлення Житомирської області на 2024-2030 роки (далі – Програма).

 

В оголошенні, яке розміщено на  вебсайті Житомирської обласної державної адміністрації 11 листопадам 2024 року та на порталі електронної системи зазначено строк подання пропозицій громадськості до проєкту  Програми до 26 листопада 2024 року включно. Оголошення про прийом пропозицій до проєкту Програми комплексного відновлення Житомирської області на 2024-2030 роки розміщено в розділі «Головна/Більше/Громадське суспільство/Консультації з громадськістю/Публічні громадські обговорення».

 

Збір пропозицій громадськості було організовано шляхом надання контактів для подання пропозицій (назва організації, адреса, телефон, електронна адреса Департаменту регіонального розвитку обласної військової адміністрації) з визначеною відповідальною особою. Строк подання пропозицій громадськості до проєкту Програми становив 16 календарних днів.

 

На вимогу постанови Кабінету Міністрів України від 14.10.2023 № 1159  було надіслано листи на всі територіальні громади області для ознайомлення з проєктом Програми та подання відповідних пропозицій.

 

Про громадське обговорення проєкту програми поінформовано членів робочої групи, Житомирську обласну раду, структурні підрозділи обласної військової адміністрації.

 

За час громадського обговорення на офіційну адресу Департаменту регіонального розвитку обласної військової адміністрації  надійшло 6 пропозицій які офіційно зареєстровані в канцелярії Департаменту. Анонімні звернення не надходили.

 

У зверненнях до проєкту Програми надійшли наступні пропозиції:

 

  • пропозиції Житомирської міської ради стосувались зміни редакції заходу по будівництву реабілітаційного центру з зменшенням вартості його реалізації;
  • згідно клопотання Коростенської міської ради пропонувались зміни до окремих аспектів рішень схеми планування території Житомирської області; уточнення переліку нереалізованих інвестиційних проєктів схеми планування області; включення 10-ти об’єктів будівництва/капремонтів місцевих автомобільних доріг; коригування переліку земельних ділянок для містобудівної реалізації; пропозиції по реалізації об’єктів сфери управління відходами; уточнення щодо місцевих цільових програм Коростенської міської ради, тощо;
  • Овруцькою міською радою, якою затверджено власну Програму комплексного відновлення громади, пропонувалось доповнити проєкт Програми додатковими 5-ма приорітетними проєктами;
  • пропозиції Черняхівської селищної ради полягали у включенні до заходів Програми нового будівництва соціально важливих для громади об’єктів;
  • Департамент соціального захисту населення обласної військової адміністрації звернувся щодо врахування у Програмі об’єктів нерухомого майна, яке може бути реконструйоване для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб у Житомирській області, такий перелік містить 20 позицій.

 

З метою врахування висловленої депутатом обласної ради пропозиції підготовлено звернення з переліком для включення в проєкт Програми. За основу узято 11 пріоритетних проєктів, які мають вплив на економічний розвиток регіону та можуть бути реалізовані за кошти державного і місцевого бюджетів, складений за дорученням Офісу Президента України.

 

Після завершення терміну подачі пропозицій громадськості до проєкту Програми, 27 листопада 2024 року проведено засідання робочої групи з розроблення проєкту Програми для прийняття рішень по врахуванню пропозицій, що надійшли під час громадського обговорення проєкту Програми комплексного відновлення Житомирської області на 2024-2030 роки.

 

Робочою групою прийнято рішення щодо врахування усіх пропозицій у проєкті Програми та подальшого внесення на розгляд Житомирської обласної ради питання про затвердження Програми комплексного відновлення Житомирської області на 2024-2030 роки відповідно до вимог чинного законодавства України.

 

Версія для друку