Увага! Громадськість Житомирщини запрошується до обговорення проєкту Закону про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади
18 Лютого 2020 • 09:29
Кіл-сть переглядів: 256
У Житомирській облдержадміністрації проведуть обговорення проєкту Закону про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади.
Запрошуємо представників громадськості, ЗМІ, фахівців та експертів долучитися до обговорення проєкту Закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади).
Надати пропозиції та зауваження кожен зможе 20 лютого 2020 року об 11.30 в сесійній залі (м. Житомир, м-н С.П. Корольова, 1).
Проєкт Закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) спрямований на децентралізацію влади та оновлення конституційного регулювання здійснення місцевого самоврядування і організацію адміністративно-територіального устрою відповідно до вимог Європейської хартії місцевого самоврядування.
Чинна модель організації влади на місцях, закріплена у Конституції України, зберігає рівень надмірної централізації влади, ознаки одержавлення місцевого самоврядування, порушує принципи його компетенційної автономії, повноти, організаційної самостійності, матеріальної та фінансової спроможності. Внаслідок цього місцеве самоврядування фактично підміняється централізованим механізмом державного управління через місцеві державні адміністрації. Такий стан дестабілізує ситуацію в регіонах, негативним чином позначається на їх соціально-економічному становищі.
Удосконалення правового регулювання інституту місцевого самоврядування не може здійснюватися у відриві від реформи адміністративно-територіального устрою.
На розв’язання зазначених проблем спрямований проєкт Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)».
Метою запропонованих змін є зміцнення конституційно-правових засад місцевого самоврядування, підвищення ефективності системи місцевого самоврядування, здатної забезпечити оптимальні умови для реалізації прав і свобод людини на рівні громади, округу та області, сприяння подальшому розвитку форм безпосередньої демократії та децентралізації влади, визначення раціональної просторової основи організації влади для забезпечення децентралізації, доступності та якості надання адміністративних послуг, посилення спроможності та відповідальності громад за свій розвиток, створення передумов стійкого розвитку територій. Запропоновані зміни відповідають встановленій у статті 2 Конституції України унітарній формі державного устрою.
Довідково.
Пояснювальна записка 13.12.2019
Порівняльна таблиця 13.12.2019
Проект Закону (доопрацьований) 27.12.2019
Пояснювальна записка 27.12.2019
Порівняльна таблиця 27.12.2019