Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Реабілітовані історією. Житомирська область

10 Лютого 2015 • 14:18

Кіл-сть переглядів: 68

Книга “Реабілітовані історією. Житомирська Область” підготовлена згідно зз постановою Кабінету Міністрів України від 11 вересня 1992р. №530 та обласною Програмою підготовки і випуску серії книг тому “Реабілітовані історією. Житомирська Область” на 2003-2015 роки.

 

Книга створена на документальній основі. До її підготовки були залучені кращі науковці області, працівники вузів, архівів. Основний тягар щодо пошуку документів, персоналій, підготовки статистичних даних, аналізу фактичного матеріалу, пов’язаного з репресіями в області, взяв на себе невеликий колектив науково-редакційної групи при обласній редколегії, який гідно впорався з поставленим завданням.

 

Сторінки книги розповідають про велику трагедію нашого народу – політичні репресії 197-1980-х років XX ст., яка підтверджується архівними документами, спогадами репресованих, свідками тогочасних подій.

 

Репресіями були охоплені всі верстви населення – від неписьменного селянина до керівників партійного і радянського апаратів – незалежно від національності, віку, статі, партійності, соціального стану.

 

За попередніми неповними підрахунками, на Житомирщині репресовано понядд 85 тис. чоловік, з яких понад 19 тис. розстріляно.

 

Хто ці люди? В чому їх звинувачували? Чи були вони винні в інкримінованих їм злочинах? Сторінки книги допоможуть вам це звозуміти. Вони бентежать наші серця, наповнюють їх болем, закликають зберегти пам’ять про кожну конкретну людину, яка загинула або потерпіла від тоталітарного режиму, заставляють переосмислити національну історію, відрожити найкращі традиції українського суспільства, зробити ве для того, щоб подібна трагедія в історії людства більше ніколи не повторилася. 

 

Реабілітовані історією. Житомирська область. Книга 1. Літери А — В Переглянути
Реабілітовані історією. Житомирська область. Книга 2. Літери В, Г, Д Переглянути
Реабілітовані історією. Житомирська область. Книга 3. Літери Е, Є, Ж, З, І, Й, К (частково) Переглянути
Реабілітовані історією. Житомирська область. Книга 4. Літери К (продовження), Л, М Переглянути
Реабілітовані історією. Житомирська область. Книга 5. Літери Н, О, П, Р (частково) Переглянути
Реабілітовані історією. Житомирська область. Книга 6. Літери Р (частково), С, Т, У Переглянути
Версія для друку