Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Віра Рогова підкреслила необхідність подальшого впровадження в Житомирській області реформи деінституалізації

27 Лютого 2020 • 16:11

Кіл-сть переглядів: 155

Про результати роботи у 2019 році місцевих центрів соціальних служб Житомирської області говорили в облдержадміністрації під час підсумкової наради.

 

Участь у нараді сьогодні, 27 лютого, взяла заступниця голови ОДА Віра Рогова.

«Сьогодні ми підведемо підсумки роботи за минулий рік, скажемо про досягнення, здобутки та спільно визначимо перспективні завдання на 2020 рік. Організація роботи центрів соціальних служб – серед пріоритетів державної політики. Завдяки відповідним законодавчим актам в Україні збережено центри соціальних служб. Те завдання, що на сьогодні стоїть по роботі з дітьми та молоддю, більшою мірою покладено саме на вас», – зазначила Віра Рогова.

Заступниця голови ОДА також акцентувала увагу присутніх на необхідності подальшого впровадження в області реформи деінституалізації спільними зусиллями центрів соціальних служб, служб у справах дітей та експертів у цій сфері. Саме Житомирська область – пілотний регіон, який першим розробив обласний план з деінституалізації та працює над його реалізацією спільно з регіональними консультантами з впровадження реформи деінституалізації благодійного фонду  Lumos.

 

Керівник Житомирського обласного центру соціальних служб Ганна Антіпова поінформувала присутніх про те, що протягом 2019 року до центрів соціальних служб надійшло 19711 звернень та повідомлень про сім’ї та особи, що потребують соціальної підтримки. За результатами опрацювання зазначених звернень встановлено, що 3259 сімей мають складні життєві обставини, потребують комплексної допомоги та соціального супроводу.

 

Ганна Антіпова також зазначила, що на Житомирщині триває робота зі створення альтернативних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

У 2019 році в Житомирській області було проведено 3-и тури навчання для 25 сімей-кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни й піклувальники. При цьому спостерігається динаміка збільшення кількості сімей, які подають заяви на проходження навчання. Так, лише за 2 місяці поточного року вже сформовано дві навчальні групи загальною кількістю 28 сімей.

 

Нагадаємо, що 25-26 лютого у Житомирі проводився тренінг для працівників соціальних служб щодо комплексного оцінювання інтернатних закладів.

Версія для друку