Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Про професійну адаптацію учасників АТО

10 Січня 2018 • 09:12

Кіл-сть переглядів: 105

З метою відновлення та вдосконалення професійних навичок і вмінь, як невід’ємної складової адаптації до життя в мирних умовах, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці Урядом затверджено Порядок організації соціальної та професійної адаптації  учасників АТО та механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за відповідною програмою  (постанови Кабінету Міністрів України від 31.03 2015  № 179 та від 21.06. 2017  № 432).

 

Соціальна та професійна адаптація учасників антитерористичної операції охоплює всіх учасників АТО (працюючих, непрацюючих, безробітних, військовослужбовців, працівників усіх силових структур, тощо), яким встановлено статус учасника бойових дій, інваліда війни або учасника війни.

 

Надання послуг професійної адаптації здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, одноразово в порядку черговості.

 

 

У 2017 році, які і в попередніх роках, наша область використовує найбільші суми коштів на зазначені цілі у порівнянні з іншими регіонами України.

 

Так, упродовж 2015 – 2016 років використано 4 млн. грн. бюджетних коштів. Професійну адаптацію на курсах водіїв автотранспортних засобів пройшли 833 учасники АТО.

 

На 2017 рік області виділено 1,5 млн. грн. та додатково за  ініціативою департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації – ще 500 тис.грн.

 

За цією програмою у 2017 році послуги отримали 367 учасників АТО  (у т.ч. 343 –  на курсах водіїв автотранспортних засобів, 24 – на курсах з вивчення англійської мови).

 

Зазначена програма буде діяти і в 2018 році.

 

Для отримання послуг професійної адаптації необхідно звернутися до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного місця проживання із відповідною заявою та документами.

 

Після успішного завершення повного курсу навчання учасники антитерористичної операції отримують документи державного зразка, підтверджуючі набуття нової спеціальності або підвищення кваліфікації по раніш отриманій професії.

 

Професійне навчання учасників антитерористичної операції здійснюється за денною, вечірньою (змінною), очно-заочною, дистанційною, екстернатною формою навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами.

 

Учасники антитерористичної операції з вищою освітою, за бажанням можуть  оволодіти робітничими професіями, отримати  іншу  спеціальність на основі здобутого раніше освітнього (освітньо-кваліфікаційного) рівня, підвищити кваліфікацію, спеціалізацію.

 

Прийом на навчання для отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше учасниками антитерористичної операції освітнього (освітньо-кваліфікаційного) рівня спеціаліста, бакалавра, молодшого спеціаліста здійснюється згідно з умовами прийому до вищих навчальних закладів у відповідному році.

 

Для осіб з інвалідністю можлива організація дистанційного навчання.  

 

Заходи із професійної адаптації спрямовані на відновлення та вдосконалення професійних навичок і вмінь учасників АТО, як складова адаптація до життя у мирних умовах, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці.

 

За роз’ясненнями з питань надання послуг з професійної адаптації учасники АТО можуть звертатися:

 

– до департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації за телефоном (0412) 47-47-19,

 

– у районні (міські) управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного місця проживання,

 

– до Центрального міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО в Житомирській області  за телефоном (0412) 42–23–84 – Логінов Валерій Володимирович.

Версія для друку