Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

#85річчяЖитомирщини: колектив дитячої бібліотеки підготував добірку цікавих фактів про область  

19 Вересня 2022 • 16:12

Кіл-сть переглядів: 225

22 вересня 2022 року виповнюється 85 років із дати створення Житомирської області.

 

Житомирська обласна дитяча бібліотека підготувала декілька цікавих фактів про Житомирщину.

 

Житомирська область займає перше місце в Україні по запасах лісових ресурсів, які становлять 750 тисяч гектарів.

 

Словечансько-Овруцький кряж – унікальне місце, якому майже півмільярда років.

 

Пержанське берилієве родовище – єдине у світі, де промислові концентрації берилію пов’язані з гентгельвіновими рудами. Аналогів подібному в світі немає.

 

На Житомирщині знаходиться геологічний заповідник «Кам’яне село» – одне з неймовірних чудес України, створених самою природою. Величезні кам’яні брили розташувалися на території 15 гектарів.

 

Село Дениші відоме своїм «Скеледромом». Це місце – прямовисна стіна гранітного каньйону річки Тетерів, що височіє над берегом на 25 м і є одним із найзручніших місць в Україні для скелелазіння.

 

У Коростені знаходяться купальні княгині Ольги площею близько 100 м², які мають статус пам’ятки природи та історії.

 

Недалеко від села Купище Коростенського району Житомирської області в лісі знаходиться галявина, якій місцеві жителі дали назву Громовище і вважають аномальною. За легендою, колись тут жив жорстокий пан. Але одного разу його вбила блискавка та спалила його садибу. З того часу блискавки б’ють у Громовище під час кожної грози.

 

Найбільша кількість бобрів нараховується саме в Житомирській області та становить 7 668 тварин, або майже 22 % від загальної чисельності в Україні.

 

На початку 19-го століття на околиці села Нова Чортория було створено парк площею 70 гектарів. Парк прикрашають вікова липова алея, великі світлі галявини, художньо скомпоновані групи дерев, яких тут близько 50-ти порід.

 

Вражають мальовничістю Чорторийські озера на території Миропільського лісництва поблизу села Коростки. Площа озер – 0,3 та 0,4 гектарів.

 

Одним із кращих і найбагатших дендрологічних парків області є Шодуарівський парк у Житомирі. Розташований на мальовничих схилах, що спускаються до ріки Тетерів, він є улюбленим місцем відпочинку.

 

У Черняхівському районі біля села Вишпіль росте старий дуб. За легендами, якщо доторкнутися до гіганта зі словами «до тебе торкаюся, здоров’я набираюся», можна вилікуватися від хвороб, проти яких безсила медицина.

 

Мармур, який видобувається на Житомирщині, має особливий малюнок надзвичайної краси.

 

Нагадаємо, що Юрій Денисовець провів засідання оргкомітету з відзначення 85-річчя Житомирської області.

Версія для друку