Біотехнологічний ліцей «Радовель» – приклад для всієї України у створенні Нової української школи. ВІДЕО
17 Вересня 2018 • 08:59
Кіл-сть переглядів: 1 951
Біотехнологічний ліцей «Радовель» на Олевщині – це яскравий приклад Нової української школи, який має стати поштовхом до створення таких закладів в області і в Україні. Це та планка, яку мають поставити для себе керівники районів та громад.
Відкриття найінноваційнішого закладу в Україні відбулося 15 вересня за участю Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка та голови облдеражмністрації Ігоря Гундича.
Ініціатор проекту та меценат ліцею «Радовель» Михайло Весельський зазначив: «Сьогодні особливий для мене день. Адже збувається частина моєї мрії, яка виникла у свій час і яку вдалось реалізувати – створення Біотехнологічного ліцею «Радовель». Я тут народився і колись дуже швидко біг звідси. І з часом в мене сформувалось бачення стосовно нашої громади і народилась ця мрія. Пройшов рік і ми відкриваємо цей заклад. Це не просто школа – це можливість отримати освіту, і що дуже важливо – для звичайних дітей і для звичайних родин, в тому числі і дітей, які обмежені у своєму фізичному русі. Цей ліцей може безкоштовно прийняти всіх без обмежень».
За дорученням Ігоря Гундича після церемонії відкриття біотехнологічний ліцей оглянули керівники районів та об’єднаних територіальних громад, щоб на власні очі побачити, до чого потрібно прагнути та як готувати проекти.
«Останні 4 роки держава виділяє кошти з ДФРР на різні проекти – школи, садочки, спортивні заклади, шкільні автобуси. Але в нас виникло питання – чому держава виділяє кошти, місцеві бюджети, але ми не отримуємо підвищення якості тих закладів, які робимо. Школу утеплили, гарно пофарбували, а заходиш всередину – 80-й рік. Підхід має бути комплексним. Ми змінили будівельні норми, зробили великий посібник, як все має бути. Тому я хочу, щоб всі голови РДА та ОТГ поставили собі цю високу планку, яку ви побачили сьогодні», – наголосив Геннадій Зубко під час спілкування з керівниками РДА та ОТГ.
«Це гарний поштовх, щоб такі школи з’являлися і у нашій області, і в Україні. Є фінансові можливості бюджету, фінансові можливості підприємця, тому що підприємець у цю школу вклав 138 млн грн. Я вважаю, що такі проекти мають бути, тим більше, коли ми говоримо про Нову українську школу, Новий освітній простір. У першу чергу ми маємо робити такі проекти в опорних школах. У нас є ряд об’єктів – у Гришківцях ми почали внутрішню реконструкцію, у Романівському районі внутрішню реконструкцію. Я вважаю, що хоча б дві такі школи у рік – і це буде гарний результат для Житомирської області», – зазначив Ігор Гундич.
Нагадаємо, фоторепортаж з відкриття ліцею «Радовель» можна переглянути ТУТ.