Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Декомунізація на Житомирщині триває

29 Липня 2015 • 11:51

Кіл-сть переглядів: 1 327

За розпорядженням голови Житомирської облдержадміністрації «Про організацію роботи щодо виконання в області заходів, визначених Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» в області здійснюється організація роботи та виконання заходів, пов’язаних з декомунізацією.

 

Інформація для узагальнення, щодо організації та виконання заходів до управління культури при ОДА вже надійшла від Баранівської, Житомирської, Коростишівської, Лугинської, Новоград-Волинської, Народицької райдержадміністрацій та Бердичівської, Житомирської, Новоград-Волинської міських рад. Відповідне розпорядження організації роботи та виконання заходів прийнято Лугинською та Новоград-Волинською адміністраціями.

 

Проведення громадських слухань щодо перейменування вулиць вже заплановано Народицькою, Коростишівською райдержадміністраціями.

 

Так, згідно інформації Баранівської РДА, рішенням сесії Баранівської міської ради перейменовано 17 вулиць та 22 провулки міста. Потребують перейменування ще 53 вулиці та провулки у 18 населених пунктах району, а саме у 5 селищах та 13 селах.

 

Народицькою райдержадміністрацією визначено, що підлягають перейменуванню топонімічні об’єкти у 12 населених пунктах.

 

Розпорядженням Новоград-Волинської РДА рекомендовано сільським та селищним головам в установленому порядку провести перейменування топонімічних та географічних об’єктів. Ярунському та Повчинському сільським головам рекомендовано провести демонтаж пам’ятників, пов’язаних із встановленням радянської влади на території адміністративно-територіальних одиниць.

Виконкомом Житомирської міської ради було проведено громадські слухання щодо перейменування 11 вулиць у м. Житомирі. Виконком Новоград-Волинської міської ради провів засідання комісії з топоніміки та охорони культурної спадщини, де визначено 36 топонімічних об’єкти, що мають бути перейменовані.
У Бердичівській міській раді створено комісію з перейменування вулиць, провулків, площ міста. Перейменованим об’єктам у місті присвоюватимуться імена бердичівлян – учасників АТО (10 топонімів).

Крім того, управлінням культури облдержадміністрації сформовано перелік пам’яток культурної спадщини, що підлягають демонтажу у відповідності до Закону та направлено до Українського інституту національної пам’яті з проханням надати зауваження і пропозиції.

Версія для друку