Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Держава має дбати про захист інтересів бізнесу, забезпечити захист інвесторів та їх інвестицій – Президент

25 Жовтня 2017 • 12:28

Кіл-сть переглядів: 512

1Під час шостого засідання Ради регіонального розвитку Президент Петро Порошенко наголосив на важливості дбати про примноження можливостей для розвитку бізнесу в Україні, залучення інвестиції, а також спільну стратегію влади, бізнесу, центральних виконавчих органів та місцевого самоврядування.

 

Глава держави подякував Верховній Раді за ухвалення змін до процесуальних кодексів, які необхідні для судової реформи. Він зауважив, що очікує до кінця 2017 року ухвалення Закону «Про Антикорупційний суд».

 

За його словами, на засідання Нацради реформ орієнтовно у п’ятницю розглянуть масштабний проект з дерегуляції, який стане ще одним кроком до покращення інвестиційного клімату і наших позицій у важливому для інвесторів рейтингу Doing business. «Отже, темп набрали непоганий. І прохання до кожного з вас – не збавляти обертів», – додав він.

 

Президент наголосив, що деякі реформи вже приносять зараз результати. «Зниження єдиного соціального внеску в 2016 році та збільшення мінімальної зарплати до 3200 гривень з початку поточного року і подальше її підвищення, яке буде закладено у проект бюджету на 2018 рік дасть можливість поєднати далекосяжну пенсійну реформу з підвищенням та осучасненням пенсій для пенсіонерів. Люди вже отримують свої гроші», – сказав він та навів приклад Авдіївки, де побував нещодавно, де люди кажуть, що пенсійна реформа, в тому числі відобразилася на підвищені пенсій шахтарів. «І по цей бік лінії зіткнення – шахтарі відчувають підвищення пенсій, а з того боку – шахти закриті, затоплені, шахтарі сидять без роботи і без грошей», – сказав Президент.

 

Петро Порошенко наголосив, що нині статистика – головний свідок того, що найгірше в українській економіці вже в минулому. «Зазнавши надзвичайно потужного удару – через війну, агресивне закриття донедавна найбільшого нашого ринку Російською федерацією і навіть блокаду експорту в треті країни, блокаду транзиту через територію Російської федерації – ми не просто вистояли, не просто уникли дефолту, але й заклали основу для сталого розвитку», – наголосив він.

 

Президент підкреслив, що шлях до відновлення економіки проторували жорсткі антикризові кроки, макрофінансова стабілізація, рішуче зниження податкового навантаження на бізнес, дерегуляція, антикорупційні заходи, відкриття нових зовнішніх ринків, в тому числі і завдяки Угоді про асоціацію з Євросоюзом.

 

Він нагадав, що трохи більше місяця тому відбулася надзвичайно відверта і результативна розмова, за участю Прем’єр-міністра, представників Уряду, парламентських комітетів,  з членами провідних бізнес-асоціацій, які представляють українські, європейські та американські компанії. «Однією з головних тем були стосунки бізнесу та силових структур. Я хочу окремо наголосити, що  сьогодні це і мій, і Прем’єр-міністра, і Уряду, і, я сподіваюсь, і Парламенту, перший пріоритет. Ми стратегічно домовилися створити принципово нову Службу фінансових розслідувань, яка єдина тільки й матиме право розслідувати злочини та правопорушення в економічній сфері», – наголосив Петро Порошенко.

 

Президент підкреслив: «І немає там більше що робити ні поліції, ні СБУ, на прокуратурі, ні податковій – нікому. Не заважайте працювати економіці». Він висловив впевненість, що це кардинальним чином відобразиться і на інвестиційному рейтингу нашої держави. «Разом із створенням системи незалежних судів, де як бізнес, так і громадяни будуть мати можливість знайти правду, захистити себе через механізми і інструменти незалежного суду. Це, безумовно, буде відображатись на притоці інвестицій», – сказав Петро Порошенко.

 

Глава держави також висловив сподівання на парламентську, бізнесову і громадську підтримку концепції, проекту закону стосовно служби фінансових розслідувань, який сьогодні вперше представить Голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

 

«Зараз, як ніколи, маємо об’єднати зусилля для продовження реформ. Проголосувати своєчасно бюджет, проголосувати  реформу приватизації для того, щоб її зробити прозорою, спрощеною і ефективною», – також зазначив Президент.

 

«Держава повинна захищати бізнес, дати йому вільно працювати, забезпечити захист інвестицій і захист інвесторів. Бізнес зі свого боку має нарощувати прибутки, чесно сплачувати податки та створювати нові робочі місця. А ви, дорогі наші партнери,  дбати про легалізацію зайнятості, бо місцеві бюджети мають прямий інтерес у збільшенні надходжень від податку на прибуток найманих працівників», – наголосив Петро Порошенко.

 

За його словами, окрім розширення бази оподаткування, яка і створила можливості різко збільшити надходження місцевих бюджетів, вже на сьогоднішній день різко зріс вихід з тіні, наприклад нафтового бізнесу. «Коли від кожної колонки (на заправних станціях – ред.) місцева влада почала отримувати частку акцизу, вже вона буде дбати про те, щоб там було все на обліку», – зазначив Президент.

 

«Я хочу наголосити, що кількість новостворених робочих місць має і буде одним із основних критеріїв вашої роботи, шановні і голови адміністрацій, і міські голови. Хто ваші перші помічники в цьому? Інвестори. І ви маєте носити їх на руках, причому  не лише  закордонних, як зараз модно: іноземець приїхав – і квіти, і коровай. А місцевий інвестор – почекає за дверима. Ні. Український інвестор має бути не менше, а може навіть і більше шанований», – зазначив він.

Версія для друку