Децентралізація має підтримуватися Конституцією
23 Червня 2015 • 08:49
Кіл-сть переглядів: 789
Побудову нової моделі ефективного врядування буде завершено з прийняттям ряду законів на основі оновленої Конституції. На цьому наголосив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман.
За його словами, «є усього чотири ключові моменти, які необхідно чітко зафіксувати: статус громади як базової одиниці місцевого самоврядування; принципи субсидіарності, повсюдності, фінансової самодостатності місцевого самоврядування, які ми уже почали втілювати через закони; трирівневу модель місцевого самоврядування; систему забезпечення контролю з боку держави та громади».
«На основі Конституції ми зможемо прийняти нову редакцію закону про місцеве самоврядування, низку інших законів, щоб завершити побудову нової моделі ефективного врядування», – сказав керівник Парламенту.
Володимир Гройсман також підкреслив, що кількість і межі областей та районів не буде змінено.
Основною територіальною одиницею, зазначив він, стає громада, яка має голову та виконком, що виконує всі функції з управління громадою. Села в об’єднаній громаді обирають старост, які входять до виконкому громади і виконують ті ж функції, що були в сільраді. Тобто за простою довідкою не потрібно їхати в новий центр громади – усе на місці зробить староста.
Центральна влада матиме своїх представників, які зможуть ветувати будь-які незаконні рішення місцевої влади. Як і будь-які рішення корупційного характеру. За словами Володимира Гройсмана, саме ці речі мають бути закріплені в Конституції.
«Нині діюча модель роботи муніципалітетів вичерпала себе. Без впровадження повноцінного місцевого самоврядування європейського зразку нам не побудувати європейської України. Без децентралізації ми в Європу не попадемо!» – наголосив Голова Верховної Ради.