Децентралізація очима депутатів обласної ради
20 Травня 2015 • 10:41
Кіл-сть переглядів: 898
Щоденно на засіданнях профільних комісій депутати обласної ради активно обговорюють реформу місцевого самоврядування, що стартувала в Україні.
Зокрема, йдеться про перспективний план формування територій громад Житомирської області.
На разі у проект плану Житомирської області включено 39 територіальних громад, в які об’єднаються 631 сільська, селищна та міська громади.
Більшість районів запропонували утворити по 1 об’єднаній територіальній громаді. Деякі включили до плану по 2 та 3 громади.
Нагадаємо, голова облдержадміністрації Сергій Машковський під час робочої наради з керівниками районів інформував, що об’єднані територіальні громади матимуть додаткові переваги, починаючи від фінансових можливостей – отримання ПДФО, базових дотацій із державного бюджету, залучення інвестицій – до прав міст обласного значення та самостійного прийняття рішень.
Депутати обласної ради загалом підтримують шлях об’єднання територіальних громад, скорочення управлінського апарату на місцях. Водночас вони висловлюють і свої зауваження та пропозиції стосовно цих процесів. Зокрема, щодо об’єднання тих сільських громад, які прилягають до міст обласного значення, щоб, на їхню думку, не спровокувати конфлікт інтересів «місто-село», посилення відповідальності влади на місцях за розвиток громад тощо.
Думки більшості депутатів обласної ради збігаються, що реформа місцевого самоврядування назріла давно, і втілювати її потрібно, не зволікаючи. А пріоритетом має буде забезпечення доступності до якісних адміністративних та соціально-культурних послуг, і в жодному випадку не чиїсь амбітні чи політичні інтереси.
У роботі комісій беруть участь: заступники голови обласної державної адміністрації, директор Офісу реформ у Житомирській області Роман Слідзевський, керівники департаменту фінансів облдержадміністрації, представники організаційного відділу облдержадміністрації.