Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

#Децентралізація: питання об’єднання ОТГ Житомирської області перебуває на особистому контролі голови ОДА

20 Серпня 2020 • 12:19

Кіл-сть переглядів: 574

Про це зазначає управління з питань адміністративно-територіального устрою та організаційної роботи апарату Житомирської ОДА (Управління).

 

Як повідомляє Управління, п’ять років впровадження на Житомирщині реформи децентралізації оптимізували органи місцевого самоврядування у менш кількісний та більш якісний склад, а саме створено: 12 міських, 22 селищних і 32 сільських ради у складі 66 об’єднаних територіальних громад. Для порівняння – у 2015 році у старому адміністративно-територіальному устрої Житомирської області було 12 міських, 41 селищна та 579 сільських рад та жодної об’єднаної територіальної громади.

 

Кількість місцевих рад зменшилось на 566 одиниць.

 

Відповідно до Методики формування спроможних громад Кабінету Міністрів України серед 66 ОТГ середній рівень спроможності мають 29 громад, а високий – 37, тобто більше половини (56%).

 

Під час моделювання системи адміністративно-територіального устрою облдержадміністрацією було проведено низку зустрічей та онлайн-нарад із представниками Мінрегіону, а також виїзні наради з громадами області, зокрема в Андрушівському, Бердичівському, Брусилівському, Житомирському, Коростишівському, Любарському, Малинському, Новоград-Волинському, Овруцькому, Пулинському, Радомишльському, Романівському, Черняхівському, Чуднівському районах.

 

За результатами проведених зустрічей постановою Верховної Ради України від 17.07.2020 № 807-ІХ утворено 4 райони Житомирської області з новим територіальним розподілом:

 

Житомирський (населення – 618,5 тис.чол.) (31 ОТГ);

 

Бердичівський (населення – 157,8 тис.чол.) (10 ОТГ);

 

Коростенський (населення – 261,3 тис.чол.) (13 ОТГ);

 

Новоград-Волинський (населення – 171,3 тис.чол.) (12 ОТГ).

 

Склад адміністративних районів Житомирської області наведено у таблиці:

 

№ з/п Адміністративний район Склад району
(діючі райони, об’єднані територіальні громади)
1 Житомирський

(населення – 618,5 тис.чол.) (31 ОТГ)

Житомирський, Брусилівський, Коростишівський, Любарський, Попільнянський, Пулинський, Радомишльський, Романівський, Хорошівський(без Іршанської ОТГ), Черняхівський, Чуднівський(без Краснопільської ОТГ), Волицька ОТГ Андрушівського району
2 Бердичівський

(населення – 157,8 тис.чол.) (10 ОТГ)

Бердичівський, Андрушівський(без Волицької ОТГ), Ружинський, Краснопільська ОТГ (разом із Іванопільською селищною радою)Чуднівського району
3 Коростенський

(населення – 261,3 тис.чол.) (13 ОТГ)

Коростенський, Лугинський, Овруцький, Народицький, Малинський, Олевський, Іршанська ОТГ
4 Новоград-Волинський (населення – 171,3 тис.чол.) (12 ОТГ) Новоград-Волинський, Баранівський, Ємільчинський

 

З інформаційно-методичними матеріалами щодо юридичного супроводу та судового представництва об’єднаних територіальних громад можна ознайомитися ТУТ.

 

#Децентралізація

 

Версія для друку