Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

#Децентралізація: реорганізація громад і районів. Інфографіка до законопроєкту

14 Вересня 2020 • 17:10

Кіл-сть переглядів: 490

Влітку цього року рішеннями Уряду та Парламенту в Україні створено 1469 територіальних громад і 136 районів. Отже, як і планувалося, 25 жовтня місцеві вибори пройдуть вже на новій територіальній основі. Але щоб реорганізувати органи місцевого самоврядування в нових громадах і райдержадміністрації в нових районах, Верховна Рада має прийняти законопроєкт №3651, який врегулює питання правонаступництва комунального і державного майна, бюджетних ресурсів, прав та інших зобов’язань.

«Уряд ще у червні запропонував, як реорганізувати громади і райони після створення нового адміністративно-територіального устрою. Тоді разом з проектом постанови про нові райони №3650 у парламенті був зареєстрований урядовий законопроект №3651, який встановлює усі необхідні процедури. Профільний комітет Верховної Ради минулого тижня вже підтримав законопроект, і дуже важливо, щоб народні депутати прийняли його до того, як після місцевих виборів набудуть повноважень нові органи місцевого самоврядування громад і районів, тобто – максимум до середини листопада», – зазначив у коментарі порталу «Децентралізація» заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Щоб ще раз нагадати про важливість законопроєкту №3651, портал «Децентралізація» спільно з Мінрегіоном розробили інфографіку, де перелічені основні питання, які має врегулювати цей проєкт закону:

 

Версія для друку