Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Для навчання дитини з особливими потребами на інклюзії обладнання закуповується індивідуально

28 Серпня 2018 • 15:13

Кіл-сть переглядів: 772

Коли дитина з особливими потребами іде на інклюзивне навчання до школи, її забезпечують обладнанням, корекційними засобами відповідно до її потреб.

 

На цьому наголошує начальник управління освіти і науки ОДА Лариса Шевчук.

 

«У школу на інклюзивне навчання можуть іти діти і з порушенням опорно-рухового апарату, і з інтелектуальними порушеннями, зі зниженим слухом чи зором. Коли батьки приймають рішення, щоб їхня дитина навчалася у загальноосвітній школі, для неї складається окремий навчальний план та відповідно до потреб закуповується необхідне обладнання, меблі, корекційні засоби. На сьогодні на інклюзивному навчанні в області буде близько 530 учнів. І до кожного з них індивідуальний підхід», – зазначає Лариса Шевчук.

 

1Так, наприклад, у загальноосвітній школі №26 м. Житомира з нового навчального року на інклюзивній освіті буде 7 учнів у 6 класах. Всі вони, в основному, мають розлади психічного розвитку.

 

Про це розповідає директор школи Ірина Янчук.

 

«У новому навчальному році до нас прийде троє нових учнів на інклюзивну освіту. І загалом учнів з особливими освітніми потребами буде семеро. Ці діти мають порушення психічного розвитку. З ними займаються психологи, логопеди, тифлопедагог, соціальні педагоги, проводяться корекційно-розвиваючі заняття. Є випадки, коли діти з інклюзивної освіти переходять до звичайних занять. Для корекційно-розвиваючих занять з цими учнями ми придбали різноманітні ігри для моторики, для вивчення предметів побуту, ноутбуки, спеціальні килимки, гімнастичну стінку. У цьому році нам теж виділили кошти, тому будемо докуповувати корекційні засоби», – зазначає Ірина Янчук.

 

Перелік можливих спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах, дуже великий. Він затверджений Наказом Міністерства освіти і науки України від 23.04.2018 р. № 414.

 

Крім того, для дітей з особливими освітніми потреба призначають асистентів вчителя, які допомагають дитині у навчанні, слідкують за її станом.

 

Покрокову інструкцію, як оформити дитину з особливими освітніми потребами на інклюзивне навчання, дивіться ТУТ.

 

Нагадаємо, на Житомирщині все більше батьків віддають дітей з особливими потребами у школи.

 

2

Версія для друку