Для працівників служб у справах дітей області відбувся онлайн семінар: “Віл не перешкоджає щасливому дитинству”
22 Листопада 2024 • 15:27
Кіл-сть переглядів: 753
Сьогодні, 22 листопада, за сприянням начальниці Служби у справах дітей Житомирської обласної військової адміністрації Анни Лужко відбувся онлайн семінар для працівників служб у справах дітей районного рівня з метою підвищення інформованості з питань ВІЛ для ефективної допомоги ВІЛ- позитивним дітям та їх родинам.
Спікери — клінічний психолог обласного методичного спеціалізованого центру відділення для профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД Вікторія Сенкевич та лікар-педіатр Наталія Коберник, детально розказали учасникам семінару про особливості ВІЛ-інфекції.
Як зазначила Вікторія Сенкевич, це дуже специфічна тема, адже багато людей просто не усвідомлює, що ж таке ВІЛ і СНІД. Тому, було вирішено розповісти про найважливіше, щоб люди перестали боятись і спробували розібратися:
Чому не варто лякатись ВІЛ-інфікованих людей? Як вберегти себе від зараження? Як часто здавати аналізи на ВІЛ? Чи можливе життя зі статусом ВІЛ-позитивний?
Під час семінару було наголошено на особливостях соціально-педагогічної роботи із ВІЛ-інфікованими дітьми. Особливу увагу психолог приділила відповіді на здавалося б просте запитання «Як передається вірус імунодефіциту людини (ВІЛ)?». В опитувальній формі працівники разом із модератором дали відповідь на це важливе запитання.
Варто зазначити, що перший випадок ВІЛ-інфекції у Житомирській області зареєстровано у 1995 році. З того часу й дотепер в області виявлено 11 420 випадків захворюваності на ВІЛ/СНІД.
Та початком повномасштабної війни рівень поширеності ВІЛ-інфекції на Житомирщині значно зріс. За офіційними даними станом на 2024 рік в області цей показник становить — 304,9. Загалом в Україні у закладах охорони здоров’я під медичним наглядом перебувало 147 599 людей, які живуть з ВІЛ, що становить 360,0 на 100 000 населення. Випадків СНІДу зареєстровано 2 312 (5,6 на 100 000 населення), що на 6,2% менше ніж за 9 місяців 2023 року.
Також учасникам семінару детальніше розповіли про основні шляхи інфікування, симптоми та профілактику хвороб. Спікери наголосили на важливості вчасного виявлення вірусів в організмі, адже що раніше вірус знайдено, тим швидше людина потрапляє під медичний нагляд і розпочинає лікування.