Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

До уваги учасників АТО: як отримати санаторно-курортну путівку

24 Жовтня 2017 • 06:30

Кіл-сть переглядів: 554

1Учасник АТО має можливість самостійно обрати заклад санаторно-курортного лікування залежно від власних вподобань та пріоритетів.

 

ЯК ОТРИМАТИ ПУТІВКУ

 

Відповідно до постанови КМУ від 31 березня 2015 року № 200 для одержання путівки особа повинна перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

 

Щоб стати на облік необхідно подати до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою №070/о, копію посвідчення УБД або інваліда війни, копію військового квитка (за наявності) та копію документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

 

ЯК ОБРАТИ САНАТОРІЙ

 

У березні 2017 року були затверджені зміни в Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками УБД та інвалідів війни.

 

Відповідно до Постанови КМУ №110 від 1 березня 2017 року учасники АТО отримали право вибирати заклад санаторно-курортного лікування самостійно.

 

Якщо обраний заклад відповідає вимогам, встановленим постановою та готовий прийняти учасника АТО, то між органом соціального захисту населення, особою та санаторно-курортним закладом укладається тристоронній договір про отримання путівки та надання лікування.

 

Дізнатися про санаторії, до яких надаються путівки, можна звернувшись до органів соціального захисту населення, де працівники зобов’язані ознайомити учасника АТО з переліком санаторно-курортних закладів, можливостей лікування, умовами проживання та харчування, вартістю путівки.

 

Після отримання необхідної інформації особа має 10 днів на те, щоб визначитися з вибором санаторію.

 

Основною законною підставою для відмови може бути відсутність у закладі санаторно-курортного лікування належних умов відповідно до діагнозу особи. В такому випадку орган соцзахисту має запропонувати інший санаторій.

 

Гранична вартість путівки, на яку можуть розраховувати учасники АТО при виборі санаторію, визначається щороку Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном. На сьогодні відповідно до затвердженого наказу для УБД6 300 грн. (з ПДВ), для інвалідів війни з числа постраждалих учасників антитерористичної операції – 5 250 грн. (без ПДВ).

 

ТЕРМІН ПЕРЕБУВАННЯ В САНАТОРІЇ

 

Термін перебування в санаторії складає 18-21 день.

 

У путівку має бути включене проживання, триразове харчування, лікувально-діагностичні процедури. Перелік послуг може різнитися залежно від санаторію.

 

За бажанням особи, їй можуть надаватися додаткові послуги за умови оплати санаторно-курортному закладу вартості наданих послуг за рахунок власних коштів.

 

Після закінчення санаторно-курортного лікування, при виписці з санаторію потрібно не забути отримати талон від путівки. Цей документ передається до органу соціального захисту населення і є підтвердженням отримання послуг, що є необхідним для проведення розрахунку з санаторієм.

 

Оскільки оплата путівки проводиться лише після того, як особа пройшла повний курс лікування, є можливість відмовитися від лікування в разі надання неякісних послуг та обрати собі інший санаторій. Таке нововведення однозначно є стимулом для санаторних закладів для покращення умов та надання послуг належної якості.

 

Додаткову інформацію можна отримати за телефоном: (0412) 24-08-46.

Версія для друку