Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Естонські партнери підтримують розвиток професійної освіти на Житомирщині

13 Червня 2024 • 16:28

Кіл-сть переглядів: 282

Житомирщина продовжує отримувати значну підтримку від Естонії у контексті реформування професійно-технічної освіти. Сьогодні, 13 червня, менеджер освітніх програм ESTDEV Крісті Кулу, старший проєктний менеджер ESTDEV Анна Сілем, радник віцемер м.Таллінн з питань освіти Теет Тіко та експерт відділу державних навчальних закладів Міністерства освіти та науки Естонії Рауль Аммер разом із директоркою Департаменту освіти та науки Житомирської ОВА Наталією Осипович, продовжили знайомство з закладами професійно-технічної освіти області.

 

Естонські партнери побували з робочим візитом у Житомирському професійному ліцеї Житомирської обласної ради. Вони оглянули умови, в яких здобувачі освіти отримують знання, та обмінялися досвідом і пропозиціями щодо реалізації освітніх реформ у Житомирі. Естонські фахівці підкреслили, що процес реформування в Україні матиме свої особливості.

 

Нагадуємо, що на базі Житомирського професійного ліцею Житомирської обласної ради відкрито кваліфікаційний центр, де можна  підтвердити свої професійні вміння.

 

Представник Міністерства освіти Естонії Рауль Аммер зазначив, що на першому етапі необхідно провести детальний аналіз діяльності освітніх закладів, щоб зрозуміти, які саме зміни необхідні.

 

На Житомирщині підготовку робітничих кадрів за 112-ма робітничими професіями здійснюють 14 державних та 4 комунальні заклади професійно-технічної освіти. 67 % здобувачів професійно-технічної освіти отримують також повну загальну середню освіту, а 75% опановують дві й більше робітничі кваліфікації. Також у професійно-технічних освітніх закладах області навчаються понад 400 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, що потребують особливої підтримки та уваги для успішної інтеграції у суспільство та професійного розвитку.

 

У 2024 році планується відкриття трьох нових навчально-практичних центрів: з транспортних, електрогазозварювальних та будівельних технологій, а також доукомплектування ще одного аграрного центру. Процес інтеграції професійної освіти з виробництвом триває. Для формування обґрунтованих обсягів регіонального замовлення проводяться опитування основних роботодавців та аналіз регіональних програм соціально-економічного розвитку, малого та середнього підприємництва, зайнятості тощо. За період 2021-2023 років обсяги регіонального замовлення не зменшувалися.

 

Особлива увага приділяється цифровізації закладів освіти. Зокрема, у чотирьох закладах створено нові комп’ютерні класи, у двох встановлено цифрові лабораторії, а також передано 500 ноутбуків для кожного педагогічного працівника.

 

Візит естонської делегації та їхні пропозиції сприятимуть розвитку професійної освіти на Житомирщині, підвищуючи її якість та відповідність сучасним вимогам ринку праці.

 

 

 

Версія для друку